| کد مطلب: ۱۱۲۲۰۶۲
لینک کوتاه کپی شد

اوکراین به اتحادیه اروپا محلق می شود؟

کمیسیون اروپا آغاز مذاکرات الحاق اوکراین به اتحادیه اروپا را در ژوئن امسال قبل از اینکه مجارستان ریاست دوره‌ای شورای اتحادیه اروپا را در ماه ژوئیه بر عهده بگیرد، توصیه می‌کند.

اوکراین به اتحادیه اروپا محلق می شود؟

به گزارش آرمان ملی آنلاین ؛ کمیسیون اتحادیه اروپا برای آغاز مذاکرات رسمی با اوکراین و مولداوی در ماه جاری میلادی (ژوئن) فشار می‌آورد تا سیگنال مثبتی به کی‌یف و کیشینوف در مورد آرمان‌های اروپایی آنها بدهد.

در این گزارش همچنین آمده است که کمیسیون امروز اعلام خواهد کرد که اوکراین اکنون معیارهای لازم برای پیوستن به این بلوک را دارد، از جمله اقداماتی برای مبارزه با فساد، لابی سیاسی، قوانین مربوط به اظهارنامه دارایی برای مقامات دولتی و اقداماتی برای حفاظت از زبان‌های مورد استفاده اقلیت‌ها.

این روزنامه گزارش داد، گرجستان مجوز رسمی مذاکرات الحاق به اتحادیه اروپا را دریافت نخواهد کرد، چون تفلیس قانون مربوط به عوامل خارجی را برخلاف هشدارهای بروکسل تصویب کرده است.

فایننشال تایمز همچنین نوشت، بلژیک که اکنون ریاست دوره‌ای شورای اتحادیه اروپا را تا اول ژوئیه بر عهده دارد، خواستار دستیابی به اتفاق آرا در مورد این موضوع و برگزاری دور اول مذاکرات الحاق در ۲۵ ژوئن قبل از واگذاری ریاست دوره‌ای به بوداپست است که مخالف مذاکرات است.

 

منبع : ايسنا

ارسال نظر

هشتگ‌های داغ

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار