| کد مطلب: ۱۱۱۷۴۴۹
لینک کوتاه کپی شد

خروج یاسین رامین از کشور صحت دارد؟

​3 سال زندان برای آقازاده پرحاشیه

آرمان ملی - یاسمین طالقانی: دیوان عالی کشور با صدور رأی نهایی در پرونده اختلاس از سازمان تدارکات پزشکی جمعیت هلال احمر، رأی دادگاه تجدیدنظر مبنی بر تبرئه یاسین رامین را نقض و وی را به حبس و جریمه 873887 یورویی محکوم کرد.

​3 سال زندان برای آقازاده پرحاشیه

در دادنامه صادره از سوی شعبه نوزدهم دیوان عالی کشور آمده است: ... متهم آقای یاسین رامین را به اتهام خیانت در امانت به تحمل سه سال حبس تعزیری با احتساب ایام بازداشت قبلی محکوم می‌نماید و در مورد دعوای مطروحه از سوی سازمان تدارکات پزشکی جمعیت هلال احمر به‌ طرفیت متهم فوق‌الذکر به‌خواسته مطالبه ضرر و زیان ناشی از جرم هم دعوای مذکور با توجه به احراز انتساب جرم خیانت در امانت به شرح فوق وارد و ثابت است لذا مستنداً به مواد 9 و 14و 17 قانون آیین دادرسی کیفری متهم فوق‌الذکر را به پرداخت مبلغ 873. 887 یورو بابت اصل خواسته بعلاوه هزینه دادرسی پرداختی و حق‌الوکاله وکیل طبق تعرفه قانونی محکوم می‌نماید... به گزارش تسنیم، سازمان تدارکات پزشکی جمعیت هلال احمر سال 1393 از یاسین رامین به اتهام اختلاس، تصرف غیرقانونی و حیف و میل اموال دولتی شکایت کرد که بعد از گذشت چند سال و در 25 اردیبهشت ماه سال 1398 رأی بدوی مبتنی بر 17 سال حبس و رد مال به میزان 2 میلیون یورو توسط شعبه 1058 دادگاه کیفری دو ـ مجتمع رسیدگی به جرایم کارکنان دولت تهران ـ صادر شد. خیانت در امانت و انتقال مال غیر از جمله عناوین مجرمانه یاسین رامین در این پرونده بود با ثبت اعتراض یاسین رامین به این رأی، پرونده در دادگاه تجدیدنظر مورد رسیدگی دوباره قرار گرفت که در آن رأی دادگاه بدوی نقض و یاسین رامین از اتهامات تبرئه شد. با درخواست فرجام‌خواهی از سوی سازمان تدارکات پزشکی جمعیت هلال احمر، این پرونده در دیوان عالی کشور مورد رسیدگی دوباره قرار گرفت و حالا یاسین رامین به حبس محکوم شده است.

*از شهرت تا زندان

 باز هم پسر یکی از مسئولان سابق خبر ساز شد. باز هم نام یاسین رامین پسر محمد علی رامین خبر ساز شده است، همان پسری که پس از ازدواج با مهناز افشار بازیگر سابق سینما به شهرتی رسید و سه سال بعد، خبر طلاق آنها در رسانه‌ها منتشر شد. افشار در آن مقطع با انتشار پستی در توئیتر نوشت: «هر آدمی ضعیف یا قوی یک وجودی داره. ولی وقتی تصمیم می‌گیری یک مادر مجرد باشی باید دوتا وجود داشته باشی و اونارو برای خودت و فرزندت قوی‌تر هم بکنی.» یاسین رامین در مرداد ۱۳۹۵ با شکایت جمعیت هلال احمر ایران بازداشت و در اسفند همان سال با وثیقه آزاد شد. او متهم شد که دو میلیون یورو از جمعیت هلال احمر برای واردات دارو و تجهیزات پزشکی دریافت کرده، اما این مبلغ را به فروشنده تحویل نداده ‌است. رامین در دادگاه بدوی به ۱۷ سال حبس محکوم شد که ۷ سال آن قابل اجرا است. یاسین رامین در آبان ۱۴۰۰ تبرئه شد. 26 بهمن 1400 مهناز افشار بازیگر سینما که مدت‌هاست خارج از ایران زندگی می‌کند و در آلمان سکونت دارد، به مناسبت روز مرد پستی خبرساز از یاسین رامین در اینستاگرام خود منتشر کرد که واکنش‌های زیادی را به دنبال داشت. افشار مدت‌ها پیش اعلام کرده بود که از همسرش یاسین رامین جدا شده است، اما او در پست جدید خود با انتشار عکسی با رامین از او تجلیل کرد. افشار در این پست نوشت: «در این راه پر پیچ و خم باهم و تنها بار‌ها گریستیم و بار‌ها شکستیم، اما در همه این سال‌ها هرگز خلوت‌هایی که پناه هم بودیم را فراموش نکردیم.» وی افزود: «تو در این روزگار سخت انسان شریفی هستی که یکی از بزرگ‌ترین خصوصیت او نجابت در رفتار و کلام با همه بوده و هست ۔ تو هیچوقت من را در هیچ بالا و پایین زندگی تنها نگذاشتی و با ناملایمتی من تو ملایم بودی!» بازیگر سابق سینما همچنین با انتشار همین عکس در توئیتر نوشت: «ممنون چه از دور و چه از نزدیک و در همه این سال‌ها با همه ناملایمتی‌ها و بی‌قراری‌ها و دیوانگی‌های من تو ملایم و متین بودی روز تو مرد مهربان مبارک.» این نوشتار مهناز سبب تردید در جدایی رسمی آنها شد. 21 اردیبهشت مهناز افشار با انتشار عکسی از یاسین رامین به همراه دخترش به تعریف و تمجید از او پرداخته است. گفتنی است یاسین رامین، همسر مهناز افشار ـ بازیگر سینما که فعالیت‌های تبلیغی بسیاری علیه مردم و نظام پس از خروج از کشور داشت ـ پس از رأی دادگاه تجدیدنظر به‌سرعت از کشور خارج شد. پیش از آن مهناز افشار برخی اموال را به خارج از کشور انتقال داده بود.

*رامین فرار کرد؟

عرشه نیوز هم مدعی شد: «یاسین رامین فرزند محمدعلی رامین مشاور احمدی‌نژاد از سوی دیوان عالی کشور به 3 سال حبس و جریمه 873887 یورویی محکوم شده است. اما وی پیش از صدور این حکم از ایران خارج شده است.»

منبع : آرمان ملی
نویسنده : یاسمین طالقانی

ارسال نظر

هشتگ‌های داغ

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار