| کد مطلب: ۱۰۵۵۳۷۲
لینک کوتاه کپی شد

گفت و گو

محمد: پرسپولیس توانایی قهرمانی در لیگ و حذفی را دارد

علیرضا محمد بازیکن سابق پرسپولیس و کارشناس فوتبال در خصوص دربی صد و رقابت‌های لیگ برتر صحبت کرد.
درباره کیفیت صدمین دربی پایتخت چه نظری دارید؟
این بار دربی به خاطر اینکه بازیِ یک پای قهرمانی در لیگ برتر بود، حساس‌تر از بازی‌های قبلی پیگیری شد. از قبل هم گفته بودم که هر تیمی دربی را ببرد، قهرمان لیگ خواهد شد. تمام این مسائل و سنتی بودن دیدار دربی، باعث شد تا آنچنان بازی دلچسبی از آب درنیاید. هر دو تیم استقلال و پرسپولیس محتاط بازی کردند و نمایش تماشاگرپسندی نداشتند. پرسپولیس در نیمه دوم با تعویض‌های خوبی که داشت نبض بازی را در دست گرفت و چند دقیقه بعد از ورود عیسی‌ آل‌کثیر توانست گل برتری را بزند. در ادامه هم پرسپولیس با مدیریت عالی از تک گل خودش محافظت کرد و ۳ امتیاز را از آن خود کرد. سپس منتظر برگزاری ملوان و سپاهان شد تا اینکه، سپاهان در ورزشگاه خانگی خودش امتیاز از دست داد تا صدر جدول در اختیار پرسپولیس قرار گیرد.
شانس قهرمانی در دست تیم صدرنشین است!
هم اکنون پرسپولیس با یک امتیاز بیشتر در صدر جدول لیگ برتر قرار دارد و تمام سرنوشت قهرمانی در دستان خودش است. پرسپولیس اگر بخواهد قهرمان شود باید هر ۳ بازی باقیمانده را برنده از زمین خارج شود. ۳ هفته به پایان لیگ برتر باقی مانده است و باید با تمام قدرت مقابل تیم‌های پیکان، گل‌گهر و نساجی بازی کند. یحیی گل‌محمدی مربی نیست که در ۳ بازی فینال گونه‌اش امتیازی از دست بدهد.
چه دلیلی می‌تواند پرسپولیس را از مسیر قهرمانی دور کند؟
پرسپولیس ۱۰۰ درصد قهرمان لیگ برتر خواهد شد، مگر مسائل حاشیه‌ای و بیرون از مستطیل سبز نگذارد تا این تیم قهرمان شود. داستان‌ها و حواشی زیادی در فوتبال ایران وجود دارد که یک تیم خوب و منسجم را با مشکل مواجه می‌کند تا به قهرمانی دست پیدا نکند. احتمال دارد داور یک سوت بد بزند یا پنالتی برای حریفان پرسپولیس در این بازی گرفته شود. شک نکنید پرسپولیس باید برای رسیدن به قهرمانی با ۱۲ نفر مبارزه کند و بازیکنان فکر کنند که داور هم با تیم رقیب است.
درباره احتمال قهرمانی پرسپولیس در جام حذفی چه نظری دارید؟
پرسپولیس باید برای قهرمانی در جام حذفی هم تلاش کند و دست به سنت شکنی بزند. باید با قدرت پیش برود و به طور حتم پرسپولیس پتانسیل این را دارد که لیگ برتر و جام حذفی قهرمان شود.

ارسال نظر

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار