| کد مطلب: ۱۱۱۷۰۳۸
لینک کوتاه کپی شد

پرسپولیس ۲گل زد، ۶گل نزد و ۴گل نخورد!

شاید پرسپولیس در این فصل به هیچ حریفی تا این اندازه فرصت گلزنی تقدیم نکرده باشد! اما کریم اسلامی و بابک مرادی مقابل این گلر کاربلد تسلیم بودند و در زدن ضربات آخر دقت لازم را نداشتند. هردو گل پرسپولیس، مدرسه ای و تمرین شده بود.

پرسپولیس ۲گل زد، ۶گل نزد و ۴گل نخورد!

به گزارش آرمان ملی آنلاین، پرسپولیس در مصافی پر موقعیت در ورزشگاه خالی پاس اکباتان مقابل هوادار تهران به یک پیروزی مطمئن دست یافت و موقتا صدرنشین شد.

 شاگردان اوسمار ویرا از ساعت ۱۸:۲۰ امروز بدون حضور هواداران خود در هفته بیست و هفتم لیگ برتر به مصاف تیم هوادار رفت و با دو گل تیمی و کلاسیک عیسی آل‌کثیر به بردی دلچسب رسید. 

آل‌کثیر در دقایق 15 و 73 برای پرسپولیس گلزنی کرد تا سرخپوشان با 59 امتیاز، موقتاً جای استقلال را در صدر جدول بگیرند. هوادار نیز با 29 امتیاز در رتبه یازدهم باقی ماند. آل‌کثیر و همچنین سایر مهاجمان دو تیم چندین موقعیت گلزنی به دست آوردند که آن را هدر دادند.

 

ترکیب پرسپولیس: علیرضا بیرانوند، امید عالیشاه (80 - وحید امیری)، مسعود ریگی، محمد حسین کنعانی‌زادگان، مهدی ترابی (88 - محمد خدابنده‌لو)، دانیال اسماعیلی‌فر (90-ابوالفضل بابایی)، گئورگی گولسیانی، سینا اسدبیگی، عبدالکریم حسن، اوستون ارونوف (80 - سعید صادقی) و عیسی آل‌کثیر (88 - وحدت هنانوف).

سرمربی: اوسمار ویرا 

ترکیب هوادار: علیرضا حقیقی (42 - آرشا شکوری)، مجتبی لطفی، مرتضی منصوری، امین پورعلی، مهدی گودرزی (46 - ادریس رحمانی)، امین قاسمی‌نژاد (77 - امیرحسین بهادر)، محسن سفید چقایی، بابک مرادی، داریوش شجاعیان (77 - فرهاد زاوشی)، محمد عباسی و کریم اسلامی.

سرمربی: مسعود شجاعی 

داور: حسن اکرمی

دو تیم که علاقمند به فوتبال روی زمین بودند، در چمن هموار ورزشگاه پاس با وجودی که تماشاگری روی سکوها نبود، نمایشی دلپذیر و زیبا با موقعیت های فراوان داشتند که اگر همه فرصت ها توسط مهاجمان گل می‌شد، تعداد گل‌های دو تیم در مجموع دو رقمی می‌شد!

پرسپولیس که تبحر زیادی در بازی مالکانه و ایجاد فرصت با کار تیمی روی زمین دارد، در این مسابقه بارها با گلرهای حریف تک به تک شد اما نتوانست بیش از دو گل وارد دروازه هوادار کند. تیم شجاعی که در نیم فصل دوم عالی کار کرده است هم چندین بار تا آستانه فروریختن دروازه بیرانوند پیش رفت اما کریم اسلامی و بابک مرادی مقابل این گلر کاربلد تسلیم بودند و در زدن ضربات آخر دقت لازم را نداشتند.  شاید پرسپولیس در این فصل به هیچ حریفی تا این اندازه فرصت گلزنی تقدیم نکرده باشد!

شرح گل‌ها

هوادار صفر- پرسپولیس یک (دقیقه 14: عیسی آل کثیر): یک حرکت ترکیبی خوب از ترابی در وسط زمین و نفوذ او با پاسش به امید عالیشاه همراه شد و امید توپ را در دهانه دروازه به عیسی آل‌کثیر رساند و او دروازه را باز کرد.

هوادار صفر-پرسپولیس دو(دقیقه ۷۳: عیسی آل‌کثیر): با حرکت عالی مهدی ترابی توپ در سمت راست به دانیال اسماعیلی فر رسید و او توپ را به محوطه فرستاد تا عیسی کار را تمام کند.

پرسپولیس ۲گل زد، ۶گل نزد و ۴گل نخورد/ گل‌های مدرسه‌ای عیسی به هوادار بدون هوادار!

لحظات حساس مسابقه 

دقیقه 5: کریم اسلامی در محوطه جریمه پرسپولیس با علیرضا بیرانوند تک به تک شد که سنگربان پرسپولیس بدون مشکل توانست توپ را در اختیار بگیرد.

دقیقه 5: بیرانوند بعداز مهار توپ، شروع مجدد ضعیفی داشت و ضربه بد او باعث شد توپ نصیب داریوش شجاعیان گلزن شود. ستاره هوادار تلاش کرد با استفاده از غفلت بیرو دروازه او را باز کند، اما ضربه نه‌چندان قدرتمند او در دستان شماره یک پرسپولیس جای گرفت.

دقیقه 12: ارسال ارونوف در محوطه جریمه هوادار به آل‌کثیر رسید که ضربه نه‌چندان خوب مهاجم پرسپولیس با واکنش علیرضا حقیقی دفع شد.

دقیقه 24: داریوش شجاعیان در میان غفلت مدافعان پرسپولیس پاس زیبایی به کریم اسلامی داد. مهاجم هوادار در تقابل با بیرانوند باز هم ناکام بود و سنگربان ملی‌پوش پرسپولیس کار سختی برای مهار این توپ نداشت.

دقیقه 32: دانیال اسماعیلی‌فر در شرایطی که فرصت ارسال توپ به روی دروازه هوادار را داشت، برای زدن گل دوم پرسپولیس اقدام به شوت‌زنی کرد که این شوت به کناره دروازه میزبان برخورد کرد.

دقیقه 33: ارونوف با تیزهوشی خود توانست توپ را از مدافعان هوادار بگیرد و با پاس در عمق خود، آل‌کثیر را با علیرضا حقیقی تک به تک کند که ضربه گلزن پرسپولیس از کنار دروازه هوادار به بیرون رفت.

دقیقه 34: عالیشاه از تزلزل خط دفاعی هوادار استفاده کرد و پاس خوبی برای آل‌کثیر فرستاد که ضربه چیپ بد او با وجود عبور از بالای سر حقیقی راهی اوت شد. ثانیه‌هایی بعد این بار نوبت ارونوف شد تا با حقیقی رودررو شود که ضربه وینگر پرسپولیس نیز از کنار دروازه به بیرون رفت و تبدیل به گل نشد.

دقیقه 38: هوادار پس از 14 دقیقه صاحب موقعیت گلزنی و ضربه تک به تک با دروازه‌بان شد. کریم اسلامی باز هم در محوطه جریمه سرخپوشان با بیرانوند مواجه شد که ضربه بی‌دقت او راهی به دروازه پرسپولیس پیدا نکرد.

دقیقه 39: علیرضا حقیقی پس از اینکه دچار مصدومیت شد، توپ را به بیرون زد و روی زمین افتاد. دروازه‌بان هوادار در ادامه با برانکارد از زمین خارج شد و آرشا شکوری جای حقیقی را در زمین گرفت.

دقیقه 45: پرسپولیس در شرایطی غیرمنتظره صاحب موقعیت دو به تک با دروازه‌بان شد. ارونوف در شرایطی که توپ را در اختیار داشت، تلاش کرد دروازه هوادار را با عبور از آرشا شکوری باز کند که دروازه‌بان هوادار توانست دست وینگر ازبک را بخواند و توپ را در اختیار بگیرد.

دقیقه 1+45: عیسی آل‌کثیر با چرخشی زیبا فرصت داشت تا وارد محوطه جریمه هوادار شود، اما مرتضی منصوری در نزدیکی محوطه جریمه روی آل‌کثیر خطا کرد و با کارت زرد داور مسابقه مواجه شد.

دقیقه 68: کریم اسلامی پس از دریافت پاس سفید چقایی، دروازه پرسپولیس را در محوطه جریمه سرخپوشان هدف گرفت که بیرانوند این توپ را در دو مرحله در اختیار گرفت.

دقیقه 69: امید عالیشاه در محوطه جریمه هوادار با آرشا شکوری تک به تک شد و ضربه محکمی به سوی دروازه میزبان شلیک کرد که سنگربان هوادار موفق به مهار توپ شد.

دقیقه 72: سفید چقایی پس از دریافت ارسال بابک مرادی، موقعیت ایده‌آلی برای گلزنی داشت که توپ روی پای او جفت و جور نشد و توپ به‌راحتی در اختیار بیرانوند قرار گرفت.

دقیقه 82: ارسال دقیق سفید چقایی در تیز دوم ، روی سر بابک مرادی که بدون یارگیری رها شده بود، فرود آمد که بیرانوند به زیبایی توانست ضربه سر محکم مرادی را از فاصله نزدیک از روی خط دروازه‌ بیرون بکشد.

ارسال نظر

هشتگ‌های داغ

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار