| کد مطلب: ۱۱۱۴۷۵۸
لینک کوتاه کپی شد

اولین ترکش‌های مدیریتی برای آبی‌پوشان

درباره تغییر نام استقلال به هواداران دروغ نگویید!

خبر برای خیلی از هواداران شوکه کننده بود؛ نه به خاطر واگذاری استقلال، بلکه بیشتر به دلیل تغییر نامی که سال هاست آنها با آن خو گرفته اند.چرخی اگر در کانال های هواداری بزنید انگار که غمی بزرگ آنها را فرا گرفته است وهمه منتقد یک چیز هستند؛ چرا باید نام استقلال بدون کارشناسی و بدون نظر هوادار تغییر کند؟

درباره تغییر نام استقلال به هواداران دروغ نگویید!

به گزارش آرمان ملی آنلاین، پس از هفته های طوفانی و جنگ و جدل های بی خود مدیریت باشگاه با سرمربی و کادر فنی تیم که مثل استخوان لای زخم بود،پس از حاشیه هایی که سر موبایل موسوی پیش آمد و اسپانسر مورد نظر تهدید به افشاگری کرد و پس از ناکامی در عدم جذب بازیکنان مورد نظر کادر فنی و هواداران در ابتدای فصل و نیم فصل،تغییر نام استقلال آخرین میخ بر تابوتی بود که گویی مرده ای درونش نیست!

خبر آنلاین نوشت، شکی وجود ندارد که مدیران استقلال پاسخی منطقی برای این مشکلات ندارند که اگر داشتند تا امروز خیلی از مشکلات از سر راه تیمی که صدرنشین است برداشته شده بود اما جستجویی کوتاه در فضای مجازی نشان می دهد که مدیران پتروشیمی خلیج فارس هم درباره تغییر نام استقلال حقیقت را به هواداران نمی گویند.مثلا علی عسگری مصاحبه ای کرده و گفته:پسوند خلیج فارس  نقطه اشتراک تمامی شرکت های گروه صنایع پتروشیمی خلیج فارس است و بر اساس همین سیاست،در راستای حفظ وحدت رویه،سیاست حاکمیت شرکتی وهمچنین روز مبارک خلیج فارس،بر اساس تصمیم مالکان جدید تیم محبوب استقلال به تیم استقلال خلیج فارس تغییر نام می دهد.

اما چرا این اظهار نظر تمام حقیقت نیست؟ PGPIC آدرس سایت رسمی شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس است.با مراجعه به این سایت متوجه می شوید که بیشتر شرکت های زیر مجموعه،واژه خلیج فارس را ندارند؛مثل شرکت عملیات غیر صنعتی ماهشهر،شرکت ان پی سی اینترنشنال،شرکت عملیات غیر صنعتی پازارگاد و ...

بدون شک خلیج فارس برای تمام مردم ایران از اهمیت و ارزش بالایی برخوردار است و یک جورهایی خط قرمز همه ایرانی ها به حساب می آید اما اضافه شدن آن به نام استقلال اقدامی است که باید هم جوانب داخلی آن و هم جوانب خارجی اش سنجیده شود و از همه مهمتر اینکه در تغییر آن،حقیقت،حلقه گم شده اش نباشد.

این بار هم مثل خیلی از دفعات قبل که تن و بدن هواداران از هر تغییری می لرزد آنها نگران شکستن تابو و واگذاری های بعدی(اگر پتروشیمی خلیج فارس نخواهد تیمداری کند) هستند که آیا باز هم قرار است نام این تیم تغییر کند؟ در سال‌های اخیر بسیاری از تیم‌های اروپایی مانند منچسترسیتی، پاری‌سن‌ژرمن و نیوکاسل هم تغییر مالکیت داشته‌اند ولی نام هیچکدام از آن‌ها که به نوعی نشان‌دهنده تاریخ باشگاه است تغییر نکرده است.

در سال‌های اخیر هم بسیاری از تیم‌های مطرح اروپایی و حتی آسیایی پس از امضای قرارداد با اسپانسرها نام ورزشگاه‌شان را به نام اسپانسر تغییر داده‌اند ولی تغییر نام یا بهتر است بگوییم تغییر هویت یک باشگاه اتفاق بسیار مهمی است که با مسئله ای مثل تغییر مالکیت هرگز قابل قیاس نیست.

 

نویسنده : سپهر ستاری

ارسال نظر

هشتگ‌های داغ

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار