| کد مطلب: ۱۰۶۴۷۶۰
لینک کوتاه کپی شد

نمایندگان استان گیلان تهدید به استعفای دسته جمعی کردند

وضعیت نابسامان برنج‌کاران کشور و عدم حمایت‌های دولت در این زمینه که اغلب با واردات برنج خارجی همراه است، انتقاد تند و تیز نماینده مردم صومعه‌سرا در مجلس شورای اسلامی را در پی داشت تا آنجا که او تهدید کرد اگر این وضعیت سر و سامان نیابد نمایندگان استان گیلان تا هفته آینده به صورت دسته‌جمعی استعفا خواهند داد.

نمایندگان استان گیلان تهدید به استعفای دسته جمعی کردند

به گزارش آرمان ملی آنلاین، کاظم دلخوش نماینده صومعه سرا و عضو کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس شورای اسلامی در جلسه روز یکشنبه ۲۲ مرداد ۱۴۰۲ صحن مجلس در تذکری به هیئت رئیسه مجلس اظهار کرد: بارها گفتیم که کشاورزان استان‌های شمالی شامل گیلان، گلستان و مازندران تنها محصول‌شان برنج و بعد از آن چای است.

وی با بیان این‌که «محصول برنج سال ۱۴۰۱ کشاورزان روی دستشان مانده و کرم کرده است و برنج ۱۴۰۲ هم روانه بازار شده است اما نمی‌توانند بفروشند»، عنوان کرد: کشاورزان به نمایندگان خود در مجلس می‌گویند که «شما نمایندگان بی عرضه ما هستید و فقط حرف می‌زنید»؛ اگر به وضعیت کشاورزان رسیدگی نشود و تا هفته آینده تکلیف ما روشن نشود، استعفای نمایندگان استان‌های شمالی روی میز هیئت رئیسه مجلس خواهد بود.

این نماینده مجلس با تاکید بر اینکه باید جلوی واردات برنج گرفته شود، گفت: الان (قیمت) خرید برنج از کشاورزان کمتر از هزینه‌ای است که برای آنها تمام شده است؛ از هیئت رئیسه مجلس می‌خواهم که پیگیری کنند.

ارسال نظر

هشتگ‌های داغ

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار