| کد مطلب: ۱۱۰۷۵۴۴
لینک کوتاه کپی شد

اردن: غزه به گورستانی برای کودکان و قوانین بین‌المللی تبدیل شده است

وزیر امور خارجه اردن تاکید کرد: غزه به گورستانی نه فقط برای کودکان بلکه برای قانون بین‌المللی تبدیل شده و تبعات آن ویرانگر است.

اردن: غزه به گورستانی برای کودکان و قوانین بین‌المللی تبدیل شده است

به گزارش آرمان ملی آنلاین به نقل از  ایرنا؛ «ایمن الصفدی» اظهار داشت: فاجعه انسانی در غزه وجود دارد و کشتار و محروم کردن کودکان از غذا قابل توجیه نیست.

او تاکید کرد: محروم کردن آژانس امدادرسانی و کاریابی برای آوارگان فلسطینی در خاور نزدیک (آنروا) و قطع کمک مالی به آن، به منزله مشارکت در کشتار کودکان فلسطینی است.

رئیس دستگاه دیپلماسی اردن ادامه داد: جایگزینی برای آنروا وجود ندارد و همه اموالی که به این آژانس داده می شود برای نجات جان افراد موثر است.

وی بیان کرد: [رژیم] اسرائیل از گرسنگی به عنوان سلاحی در جنگ غزه استفاده می کند و این فاجعه تمام نمی شود مگر با توقف جنگ.

به نقل از الجزیره، وزیر امور خارجه اردن ادامه داد: به جای ارسال سلاح به اسرائیل باید هیات هایی اعزام شوند که برای آتش بس فشار وارد کنند. کابینه رژیم صهیونیستی از سوی عوامل افراطی اداره می شود و نباید به آنها اجازه تداوم کشتار داده شود.

وی با اشاره به تهدیدات رژیم صهیونیستی برای حمله به رفح نیز بیان کرد: ورود به رفح منجر به فاجعه خواهد شد اما اسرائیل به خواسته های جامعه جهانی توجهی ندارد.

در همین ارتباط آنتونیو گوترش دبیرکل سازمان ملل متحد نیز اعلام کرده است: ارسال کمک های انسانی به غزه برقراری فوری آتش بس را طلب می کند. راهکار دودولتی راهکاری پایدار برای حل مشکل فلسطینی-اسرائیلی است. کشتار و ویرانی در غزه به سطح بی سابقه ای رسیده است.

وی بیان کرد: لازمه رساندن کمک به غزه گشودن گذرگاه‌ها و برداشتن محدودیت ها از سوی اسرائیل است.

گوترش تاکید کرد: ممانعت از حرکت کاروان‌های آنروا به سمت شمال غزه غیرقابل قبول است. چیزی که مجازات جمعی ملت فلسطین در غزه را توجیه کند، وجود ندارد.

 

ارسال نظر

هشتگ‌های داغ

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار