| کد مطلب: ۱۱۲۰۲۲۳
لینک کوتاه کپی شد

قیمت شوکه‌کننده کفن در بهشت زهرا

در مسیر حرکت به بهشت زهرا(ع) برای انجام کارهای اداری کفن‌ودفن یکی از بستگان، روایتی از حضرت امیرالمؤمنین(ع) را مرور می‌کنم، آنجا که فرمودند؛ در شگفتم از کسی که مرگ را فراموش می‌کند در حالی که مردگان را می‌بیند.

قیمت شوکه‌کننده کفن در بهشت زهرا

به گزارش آرمان ملی آنلاین، خاطراتم با آن عزیز سفرکرده به یادم می‌آید و بی‌اختیار اشک می‌ریزم تا اینکه در سالن عروجیان، شروع به انجام کارهای اداری مربوط به خرید قبر، کفن‌ودفن و انجام تشریفات مربوطه دیگر مثل اقامه نماز میّت و رزرو آمبولانس، اکو و مداح و... می‌شوم.

شلوغی سالن و تعدد مراجعان با توجه به سیستماتیک شدن روند امور در مجتمع عروجیان بهشت زهرای تهران، دردسرساز نیست و مباشرانی که برای افراد مراجعه‌کننده در نظر گرفته می‌شوند، آن‌قدر بر امور تسلط دارند که کارها بی‌نگرانی و در بهترین زمان ممکن انجام شود.

یکی از این مباشران قدم به قدم همراهی‌ام می‌کند تا کار با دقت و سرعت و بدون اشکال پیش برود، هر از چند گاهی صدایم می‌زند و پشت باجه‌ای می‌برد و توضیح می‌دهد که چه‌کار کنم، گاهی هر فیشی به دستم می‌دهد تا در باجه‌های ویژه‌ای که در بخش اداری سالن عروجیان تعبیه شده‌اند، واریزشان کنم.

در یکی از راهنمایی‌هایش می‌گوید که بیرون از سالن بروم و از اتاقک کوچک کنار سالن، کفن و ترمه و پارچه سیاه تهیه کنم.

درخواستم را به متصدی می‌گویم و او بسته آماده شامل موارد گفته‌شده را به من تحویل می‌دهد، وقتی کارت بانکی‌ام را می‌دهد، به نوشته‌ای روی دیوار اشاره می‌کند که روی آن نوشته شده است: لطفاً هزینه‌های بالای 500هزار تومان را کارت به کارت کنید!

پیش خودم فکر کردم مگر قیمت این چند متر پارچه سفید به‌عنوان کفن چقدر است که بیشتر از 500هزار تومان خواهد شد! مبلغ را پرسیدم که پاسخ، شوکه‌کننده بود: 2میلیون و 400هزار تومان!

لابد فرد متصدی این غرفه فروش کفن بهشت زهرا از صورتم تعجبم را دید که گفت: قیمت‌ها همین است! از بیرون هم می‌توانید تهیه کنید و اجباری به خرید از اینجا ندارید!.

اما مگر می‌شود در این فرصت اندک که میهمانان مراسم تشییع و تدفین در حال رسیدن به بهشت زهرا(ع) هستند، رفت و از بیرون کفن تهیه کرد؟

چانه نمی‌زنم و شماره کارت متصدی و فروشنده کفن را می‌گیرم تا پول را از طریق نرم‌افزارهای موبایلی واریز کنم.

 

منبع : تسنیم

ارسال نظر

هشتگ‌های داغ

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار