| کد مطلب: ۱۱۱۷۲۶۳
لینک کوتاه کپی شد

افشای نقشه اسرائیل برای مدیریت غزه پس از جنگ

اسرائیل طرحی برای مدیریت غزه پس از جنگ را درنظر دارد که بر اساس آن شرکت‌های عربی «خصوصی» خدمات‌دهی به ساکنان غزه را برعهده گیرند و کنترل غزه «به طرف‌های محلی که با اسرائیل دشمنی ندارند، واگذار شود».

افشای نقشه اسرائیل برای مدیریت غزه پس از جنگ

به گزارش آرمان ملی آنلاین به نقل از اکو ایران؛ به نوشته العربیه، بر اساس طرح اسرائیل برای مدیریت نوار غزه پس از پایان جنگ، تل‌آویو قصد دارد پرونده مدیریت امور مدنی در این باریکه را به «هماهنگ‌کننده فعالیت‌های اسرائیل» در سرزمین‌های اشغالی و «اداره امور مدنی اسرائیل» واگذار کند.

سازمان رادیو و تلویزیون اسرائیل مهم‌ترین جزئیات طرح مورد بحث فعلی تل‌آویو که شامل یک دوره شش تا دوازده ماهه برای مدیریت امور مدنی نوار غزه می‌شود را افشا کرد. بر اساس این گزارش، اختیارات «اداره امور مدنی» و «دفتر هماهنگ‌کننده» به «طرف‌های محلی که با اسرائیل دشمنی ندارند» واگذار خواهد شد.

اسرائیل در این طرح درنظر دارد که شرکت‌های عربی «خصوصی» خدمات‌دهی به ساکنان غزه را برعهده گیرند و کنترل غزه «به طرف‌های محلی که با اسرائیل دشمنی ندارند، واگذار شود.»

سازمان رادیو تلویزیون اسرائیل اعلام کرد که نهادهای نظامی و رهبران سیاسی اسرائیل جلساتی را با «طرف‌های ذی‌نفع» برای تدوین این طرح برگزار می‌کنند. این گزارش به هویت این طرف‌ها اشاره‌ای نکرده است.

به اساس این گزارش، این طرح چند روز پیش در سازمان امنیت ملی اسرائیل مطرح شد و به زودی به‌دست شورای وزیران امور امنیتی و سیاسی کابینه خواهد رسید. شخصیت‌های نظامی و سیاسی اسرائیل نشست‌هایی با طرف‌های «مناسب»‌ برگزار کرده تا این طرح را تدوین کنند. یکی از نشست‌ها با تشکیلات خودگردان فلسطین، به رهبری محمود عباس، برای بررسی نقش این سازمان در آینده غزه، بر اساس برنامه موردنظر اسرائیل، برگزار شده است.

پس از ناکامی کابینه نتانیاهو در ماه‌های گذشته برای ایجاد چنین طرحی، برنامه جدید تل‌آویو سوالاتی درباره امکان موفقیت این طرح جدید و احتمال یافتن جایگزین برای حماس به‌منظور مدیریت نوار غزه مطرح کرد.

 

ارسال نظر

هشتگ‌های داغ

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار