| کد مطلب: ۱۱۱۸۴۱۰
لینک کوتاه کپی شد

واکنش نتانیاهو به شروط گانتس / بن گویر: او رهبری کوچک و فریبکاری بزرگ است

نخست‌وزیر و وزیر امنیت داخلی رژیم صهیونیستی به شرط و شروط بنی گانتس عضو کابینه جنگ رژیم برای حضور در این کابینه واکنش نشان دادند.

واکنش نتانیاهو به شروط گانتس / بن گویر: او رهبری کوچک و فریبکاری بزرگ است

به گزارش آرمان ملی آنلاین به نقل از ایسنا؛ دفتر نتانیاهو شنبه شب طی بیانیه‌ای اعلام کرد اگر گانتس مصلحت داخلی را ترجیح می‌دهد و به دنبال بهانه برای فروپاشی کابینه نیست، پس باید به سه سوال زیر پاسخ دهد:

آیا او آماده ادامه عملیات رفح برای نابودی گردان‌های حماس است و اگر چنین است چگونه است که در نیمه‌های این عملیات تهدید به فروپاشی کابینه جنگ می‌کند؟

 آیا او مخالف حاکمیت مدنی بر تشکیلات خودگردان فلسطین در غزه حتی بدون عباس است؟

 آیا او در چارچوب عملیات عادی‌سازی روابط با عربستان، حاضر به پذیرش کشور فلسطین در غزه و کرانه باختری است؟

در ادامه این بیانیه آمده است: ادامه کار کابینه جنگ برای تحقق تمامی اهداف جنگ از جمله استرداد اسرا مهم است و انتظار می‌رود که گانتس موضع خود در مورد این مسائل را برای اسرائیلی ها تشریح کند.

همزمان «ایتامار بن گویر» وزیر امنیت داخلی رژیم صهیونیستی به اظهارات گانتس واکنش نشان داد و گفت: او رهبری کوچک و فریبکاری بزرگ است و از لحظه نخست پیوستن به دولت هدف اصلیش فروپاشی آن بود و سفرهایش به واشنگتن تنها بخش کوچکی از توطئه‌هایش بود.

وزیر ارتباطات رژیم صهیونیستی هم به گانتس پیشنهاد استعفا داد و گفت: او می‌خواهد تشکیلات خودگردان را بر غزه حاکم کند.

 

وی تأکید کرد کابینه جنگ از مدت‌ها پیش به سمت چپ‌گرایی مایل شده و به وسیله‌ای برای تضعیف نخست وزیر و دولت راستگرا تبدیل شده است.

بنی گانتس عضو ارشد شورای کابینه جنگ رژیم صهیونیستی روز شنبه در یک نشست خبری تهدید کرد اگر نتانیاهو خواسته‌های حزب متبوعش را برآورده نکند، هم‌حزبی‌هایش از این کابینه ائتلافی خارج خواهند شد.

«بنی گانتس» اعلام کرد تا دهم ژوئن به نتانیاهو مهلت خواهد داد تا استراتژی مشخصی در مورد جنگ و بعد از آن را اعلام کند.

وی افزود: اگر نتانیاهو خواسته های حزب من را برآورده نکند، از این کابینه ائتلافی خارج خواهیم شد.

بنی گانتس تأکید کرد جنگ بزرگی که «اسرائیل» وارد آن شده، دردهایی را که اسرائیلی‌ها از آن رنج می‌برند، آشکار کرد.

عضو کابینه جنگ نتانیاهو خواستار برگزاری انتخابات زودهنگام در فلسطین اشغالی شد و گفت: انتخابات زودهنگام امری مهم است و امیدواریم بر سر موعد برگزاری انتخابات به توافق برسیم.

وی در ادامه به موضوع عادی سازی روابط عربستان و رژیم صهیونیستی اشاره کرد و افزود: باید بر سر عادی سازی روابط ریاض و تل آویو به توافق رسید.

 

 

ارسال نظر

هشتگ‌های داغ

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار