| کد مطلب: ۱۱۱۶۹۰۳
لینک کوتاه کپی شد

2 اتهام سنگین علیه رئیس جمهور فرانسه

رئیس‌جمهور فرانسه به «پاکسازی اجتماعی» و «پنهان‌سازی فقر» در فرانسه متهم شد.

2 اتهام سنگین علیه رئیس جمهور فرانسه

به گزارش آرمان ملی آنلاین به نقل از ایسنا؛ بازی‌های المپیک فرانسه از ۲۶ ژوئیه سال جاری میلادی آغاز می‌شود، اما امانوئل ماکرون، رئیس‌جمهور این کشور خیلی جلوتر از این تاریخ، خواسته تا همه جای پاریس زیباسازی شود و اثری از کارتن‌خواب‌ها و بی‌خانمان‌ها نباشد!

یک کارتن‌خواب‌ در خیابان‌های فرانسه می‌گوید: «با این کار ماکرون، همه ما می‌ترسیم. آنها نمی‌خواهند ما اینجا باشیم.»

به نوشته روزنامه دیلی تلگراف، این مرد جوان ۲۲ ساله که می‌گوید از سودان آمده، درخواست پناهندگی خودش را به فرانسه داده اما می‌گوید تا وقتی که منتظر تایید اقامتش مانده، شانس کمی دارد که بتواند محل اقامتی برای خودش دست و پا کند.

ماکرون اعتبارش را در موفقیت در المپیک تابستانی ۲۰۲۴ به میزبانی پاریس می‌داند و تلاش دارد این شهر را پاکسازی کرده و اثری از کارتن‌خواب‌ها و بی‌خانمان‌ها نباشد. با این حال، این اقدامات ماکرون موجب شده تا او به پاکسازی اجتماعی و پنهان‌سازی فقر در کشورش متهم شود.

این نخستین بازی‌های اروپایی از المپیک ۲۰۱۲ لندن است و رئیس‌جمهور فرانسه می‌خواهد این رقابت‌ها هرچه باشکوه‌تر و بهتر برگزار شود. برای همین بودجه عملیاتی این بازی‌ها بیش از چهار میلیارد پوند است و این آمار تا هشت میلیارد دلار هم ممکن است بالا برود، زمانی که هزینه ساخت ساختمان‌های جدید مانند مرکز آکواریومی پیشرفته به آن اضافه شود.

بیشتر این مبلغ توسط بخش خصوصی فرانسه تامین شده است. با وجود تلاش‌های ماکرون برای پاکسازی کارتن‌خواب‌ها، هنوز یک سری تجمعات بی‌خانمان‌ها در سراسر رود سن دیده می‌شود. در این میان، سخنگوهای وزارت کشور و پلیس فرانسه سیاست‌های مربوط به پاکسازی اجتماعی و پنهان‌سازی فقر را رد کرده‌اند.

 

ارسال نظر

هشتگ‌های داغ

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار