| کد مطلب: ۱۱۰۹۱۴۰
لینک کوتاه کپی شد

۲۱ درصد از نظامیان اسرائیلی تحت درمان روانی قرار گرفته‌اند

وزارتخانه‌های جنگ و بهداشت رژیم صهیونیستی تصمیم به تشکیل کمیته مشترکی جهت تعامل با شرایط بغرنج روانی نظامیان اسرائیلی و خانواده آنها گرفتند.

۲۱ درصد از نظامیان اسرائیلی تحت درمان روانی قرار گرفته‌اند

به گزارش آرمان ملی آنلاین به نقل از تسنیم؛ روزنامه یدیعوت آحارانوت در گزارشی اعلام کرد در سایه افزایش گسترده مشکلات روحی و روانی در میان نظامیان اسرائیلی و خانواده نظامیان کشته و زخمی، کمیته مشترکی از سوی وزارتخانه‌های جنگ و بهداشت تشکیل شده است.

این رسانه عبری زبان در این رابطه نوشت: از زمان آغاز جنگ غزه شاهد افزایش بسیار زیاد درخواست اسرائیلی‌ها برای دریافت کمک‌های درمانی روانی هستیم به نحوی که تا به امروز بیش از 6 هزار و 400 نظامی مجروح ارتش اسرائیل و اشخاصی که به ساختار جنگی اسرائیل پیوسته‌اند از دوره‌های توانبخشی استفاده کرده‌اند.

در این گزارش فاش شد، حدود 21 درصد از نظامیان اسرائیلی به نحوی تحت معالجه مشکلات مغزی و روانی قرار گرفتند علاوه بر آن بیش از 11 هزار نفر از نظامیان سابق هم دچار مشکلات روانی شده‌اند که 8 هزار نفر از آنها دچار مشکلات بعد از شوک هستند و این رقم سوای هزاران نفر از افراد خانواده نظامیانی است که در جنگ کشته یا زخمی ‌شده‌اند.

وزارت جنگ اسرائیل پیش بینی کرد مشکلات روانی نظامیان اسرائیل با افزایش زمان جنگ بیشتر هم بشود.

 

ارسال نظر

هشتگ‌های داغ

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار