| کد مطلب: ۱۱۰۸۱۱۶
لینک کوتاه کپی شد

رمزگشایی رئیس سابق کمیته انضباطی از محرومیت نیکبخت و خذیراوی

عبدالرحمن شاه‌حسینی، رئیس اسبق کمیته انضباطی درباره محرومیت علیرضا نیکبخت واحدی و مجاهد خذیراوی توضیح داد.

رمزگشایی رئیس سابق کمیته انضباطی از محرومیت نیکبخت و خذیراوی

به گزارش آرمان ملی آنلاین به نقل از خبر آنلاین؛ محرومیت مجاهد خذیراوی یکی از اتفاقات جنجالی فوتبال ایران است که هنوز پس از سال‌ها درباره ان بحث می‌شود. مشابه این اتفاقات برای علیرضا نیکبخت واحدی هم رخ داد و او هم در مقاطعی محروم شد.

عبدالرحمن شاه‌حسینی، رئیس اسبق کمیته انضباطی در این خصوص گفت: «آن زمان هم من نبودم ولی این را چون در دادگستری بودم ببینید. من الان یک مثالی می زنم که شما تسلیم بشوید در بازی دربی خدای ناکرده دعوا می شود بین بازیکنان و کادر فنی یک نفر چاقو در بیاورد و فرو کند در قلب یکی و درجا او را بکشد مثال است دیگر محال که نیست امکان دارد این اتفاق بیفتد فدراسیون فوتبال و ارکان قضایی اش می توانند حکم اعدام بدهند؟ قتل عمد است دیگر قتل عمد هم نتیجه اش قصاص است. من می‌خواهم این را به شما بگویم متاسفانه بعضی از مدیرهای فوتبالی ما از این قوانین و مقررات سواستفاده می کنند. مثلا شما وقتی که دادگستری در این موارد وارد می شود جرم است، اصلا فدراسیون فوتبال صلاحیت ندارد. رئیس فدراسیون فوتبال هم مرتکب جرم شود امکان دارد او را بگیرند و به زندان بیندازند، بعد این ها بگویند دخالت در امور فوتبالی است. اگر اینجا تخلفات فوتبالی را طبق آیین نامه و مقررات داخلی و بین المللی باید در حوزه فوتبال رسیدگی کنیم ولی جرم و این ها همیشه در حوزه دادگستری است. اصلا شاید یک بازیکنی من منظورم مجاهد خذیراوی نیست من اصلا مجاهد خذیراوی را در عمرم ندیدم منظورم کلی است اگر یک بازیکنی مثلا مرتکب سرقت ش ، کلاهبرداری شد اینجا دادگستری رسیدگی و حکم می دهد یا اصلا همین آقای قایدی مثل اینکه تصادفی بود و چپ کرده بود در ماشینش کسی کشته شده بود که آن مسئله را دادگستری رسیدگی کرد.»

او در ادامه گفت: «ببینید الان فرض کنید امکان دارد یک فوتبالیست دیگر یک مربی یک رئیس فدراسیونی یک عضو هیئت رئیسه ای مرکتب جرمی شود و به دادگاه برود. دادگاه هم محکومشان کند این طرف در فوتبال هم باید این آدم را تنبیه کنیم وقتی ثابت شد یک کسی رفته مرتکب جرم شده است که این جرم به شان فوتبال کشور ضربه زده است. اینجا کمیته اخلاق هم باید ورود کند و حکم فوتبالی هم برایش صادر کند. ببینید این ها خیلی ظریف است و در موازی یکدیگر می توانند حرکت کنند ولی با یکدیگر تداخلی نباید داشته باشد و این هنر قضاوت است. من برای شما یک مثال بزرگ زدم همان مثال چاقو فدراسیون فوتبال که نمی تواند قصاص کند و دخالت دادگستری اینجا مسئله ای نیست درواقع سواستفاده ای است که مدیران انجام میدهند نه فقط برای این مثال من خیلی جاهای دیگر الان شما مثلا نیکبخت رو من نمیدونم کسی که میگوید نمی بخشیم الان نیکبخت با من سلام و علیک دارد و خیلی هم معروفش کردم الان نیکبخت را فدراسیون محرومش کرد یا دادگستری ؟

 

ارسال نظر

هشتگ‌های داغ

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار