| کد مطلب: ۱۰۶۳۷۷۹
لینک کوتاه کپی شد

شکل و شمایل ورزشگاه آزادی عوض شد | تماشاگران یک استادیوم دیگر می‌بینند

عملیات بهسازی و نوسازی ورزشگاه آزادی در حال انجام است و در نخستین گام اولین زون از سکوهای تماشاگران نصب شد‌.

شکل و شمایل ورزشگاه آزادی عوض شد | تماشاگران یک استادیوم دیگر می‌بینند

به گزارش آرمان ملی آنلاین، سعید ابوالفتحی معاون فنی و مهندسی شرکت توسعه و نگهداری اماکن ورزشی در خصوص عملیات نصب سکوهای جدید تماشاگران استادیوم آزادی عنوان کرد: پس از شروع پروژه بهسازی سکوهای استادیوم آزادی از اسفندماه سال گذشته و بعد از مطالعات و کارشناسی های صورت گرفته، عملیات تخریب، مقاوم سازی و ایجاد زیرساخت های لازم برای اجرای سکوهای پیش ساخته در این استادیوم آغاز و سپس تیرهای پلکانی بتنی اجرا و سه لایه عایق کاری انجام شد. از صبح دیروز جمعه سیزدهم مردادماه ۱۴۰۲ به لطف خدا و با همت و تلاش شبانه روزی همکارانمان در شرکت توسعه و نگهداری اماکن ورزشی کشور، عملیات نصب سکوهای پیش ساخته تماشاگران استادیوم آزادی نیز آغاز شده است.

به نقل از فارس، وی افزود: بعد از ۵ ماه از دیروز سکوهای پیش ساخته که در کارگاه ساخت خارج از استادیوم از مدت ها قبل در حال تولید هستند، در اولین زون از سکوهای تماشاگران استادیوم آزادی نصب شد‌. عملیات بهسازی استادیوم همزمان با مقام سازی، سبک سازی و اجرای سکوها و در نهایت نصب صندلی ها ادامه خواهد داشت.

معاون فنی و مهندسی شرکت توسعه با بیان اینکه در طراحی جدید سکوها که توسط مشاوران این استادیوم صورت گرفته، حداقل یک سوم‌ وزن بار مرده روی سازه اصلی این استادیوم سبک تر شده است، اظهارداشت: با توجه به اهمیت بهسازی استادیوم آزادی و همزمانی برگزاری مسابقات با این پروژه، مجموعه را به سه قسمت تقسیم کردیم (ضلع‌های غربی، شرقی و پشت دروازه‌ها) که برای شروع با توجه به اولویت، عملیات بازسازی از ضلع غربی این استادیوم شروع شد و قدم بعدی ما بازسازی ضلع شرقی استادیوم و پشت دروازه ها خواهد بود. بهسازی ورزشگاه آزادی طبق زمانبندی از قبل پیش بینی شده و تحت نظارت مستمر تیم فنی شرکت توسعه و مشاورها در حال اجرا است و هم اینک نیز با قدرت و تلاش همکارانمان کارها به خوبی پیش می رود.

ابوالفتحی گفت: با توجه به محدودیت هایی که برگزاری همزمان مسابقات و عملیات بهسازی دارد، پس از پایان رقابت های فوتبال در استادیوم آزادی سعی کردیم نهایت بهره و استفاده را از تعطیلی و فرصت ایجاد شده ببریم، در همین راستا همزمان با بحث بهسازی، زیباسازی استادیوم نیز در دستور کار قرار گرفت. تا حد امکان سعی کردیم براساس استانداردهای بین المللی، استادیوم آزادی را با شکل و شمایل جدید آماده پذیرایی از تماشاگران و هواداران پرشور در فصل جدید مسابقات لیگ برتر و لیگ قهرمانان آسیا کنیم.

وی خاطر نشان کرد: بعد از سال ها نیمکت های ذخیره تیم ها و داوران، اتاق های ناظران، داوران، صداوسیما، عکاسان و خبرنگاران، تونل ورزشکاران، تونل ورودی بازیکنان به چمن، جایگاه های vip و cip، ورودی های هواداران به استادیوم و پیرامون محل های ورود به استادیوم آزادی، شکل و شمایل تازه ای به خود گرفته است که امیدواریم طبق وعده ای که پس از پایان لیگ گذشته داده بودیم، هواداران با ورود به استادیوم آزادی از رنگ و بوی تازه آن، لذت ببرند و حس شادابی و نشاط به آنها منتقل شود.

معاون فنی و مهندسی شرکت توسعه در پایان اظهار امیدواری کرد: این اقدامات که در راستای استانداردسازی و بهبود وضعیت سخت افزاری ورزش کشور و با تلاش شبانه روزی کارکنان و مهندسان شرکت توسعه و نگهداری اماکن ورزشی کشور با جدیت تمام در حال اجراست، ان شاءالله در آینده ای نزدیک و پس از نیم قرن، موجب شود تا هواداران و تماشاگران شاهد نوسازی و به روزرسانی این سرمایه ملی باشند.

ارسال نظر

هشتگ‌های داغ

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار