| کد مطلب: ۱۰۶۵۹۸۰
لینک کوتاه کپی شد

جلیل رحیمی جهان‌آبادی:

توافق گام به گام است

آرمان ملی : یک عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس در پاسخ به اینکه آیا توافق اخیر برای دولت دستاورد محسوب می‌شود، اظهار داشت: متاسفانه آن زمانی که وقت داشتیم توافق کنیم، یعنی در زمستان سال 99 و دولت آقای روحانی، طرف غربی ضعیف‌تر بود و آمادگی بیشتری برای توافق داشتند؛ آن زمان می‌توانستیم توافق قوی‌تری انجام دهیم که مطالبات بیشتری را هم تامین کنیم.

توافق گام به گام است

جلال رحیمی جهان‌آبادی گفت: متاسفانه یک عده به دلیل مشکلی که با دولت داشتند و نمی‌خواستند این توافق به اسم اصلاح‌طلبان و دولت آقای روحانی ثبت شود، منافع طیفی و جنایی خود خود را در نظر گرفتند و الان هرچه تلاش می‌کنند باز هم نمی‌توانند حداقل‌های آن توافق را هم احیا کنند.

البته تلاش دستگاه دیپلماسی دولت آقای رئیسی قابل تقدیر است ولی‌ای کاش طیف فعلی همان زمستان 99 که شرایط برای توافق آماده بود، با در نظر گرفتن منافع ملی به توافق برسیم. این نماینده مجلس در پاسخ به پرسشی مبنی بر اینکه توافق بر سر آزادسازی منابع و زندانیان، بخشی از یک توافق بزرگ‌تر است، بیان کرد: توافق گام به گام است.

بحث آزادسازی زندانیان و آزادسازی منابع مالی و سایر مراحل دیگر بر پایه گفت‌وگوهایی بوده که هم از طریق واسطه‌ها و هم از طریق پیشنهاداتی که طرفین داده‌اند، ختم شده است. رحیمی‌ جهان‌آبادی درخصوص امکان احیای برجام تا پیش از انتخابات در آمریکا عنوان کرد: بعید است تا آن زمان برجام احیا شود. چون هم ایران منتظر تحولات در آمریکا چه اتفاقی می‌افتد هم آمریکایی‌ها فکر می‌کنند فشار اقتصادی در کشور ما شدید شده و منتظر هستند. دو طرف ارزیابی‌شان این است که هرچه زمان بگذرد به نفع‌شان است.

 

ارسال نظر

هشتگ‌های داغ

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار