| کد مطلب: ۱۰۵۶۲۱۹
لینک کوتاه کپی شد

جابه‌جایی رکورد جهانی توسط یک عنکبوت غول‌پیکر

در جریان برگزاری حراج هنری ساتبیز، مجسمه مشهور عنکبوت غول پیکر توانست رکورد جدیدی در قیمت‌گذاری آثار هنری این حراج را به جا بگذارد.

جابه‌جایی رکورد جهانی توسط یک عنکبوت غول‌پیکر

آرمان ملی آنلاین: لوئیز بورژوا خالق مجسمه عنکبوت غول پیکر با ارائه این اثر هنری در حراج ساتبیز و فروش 32.8 میلیون دلار یک رکورد جدید در فروش آثار هنری این حراج ثبت کرد.

به گزارش سی ان ان، با برگزاری حراجی آثار هنر معاصر «ساتبیز» در مجموع ۱۷۵.۸ میلیون دلار با فروش ۴۶ اثر هنری حاصل شد و رکورد جدیدی برای چندین هنرمند از جمله «لوئیز بورژوا»‌ خالق مجسمه عنکبوت عظیم به ثبت رسید.

مجسمه غول‌پیکر برنزی «عنکبوت‌» اثر «لوئیز بورژوا» که یکی از ۶ مجسمه ساخته سال ۱۹۹۶ این هنرمند است به قیمت ۳۲.۸ میلیون دلار فروخته شد و علاوه بر رکورد آثار فروخته شده «بورژوآ»، رکورد گرانترین مجسمه ساخته یک هنرمند زن را نیز شکست.

آثار مجموعه مجسمه‌های عنکبوت ساخته «بورژوآ» در بسیاری از موزه‌های برجسته جهان از جمله موزه گوگنهایم، گالری ملی کانادا و تیت مدرن در لندن به نمایش گذاشته شده‌اند، اما تنها چهار اثر عنکبوتی این هنرمند فرانسوی-آمریکایی تا به حال در حراجی ارائه شده است. در ماه مه ۲۰۱۹، یکی دیگر از این مجسمه‌های عنکبوتی به قیمت ۳۲.۱ میلیون دلار در حراجی کریستیز در نیویورک فروخته شد.

با این حال رکورد گران‌ترین اثر هنری یک هنرمند زن همچنان به «جورجینا اوکیف»‌ تعلق دارد؛ چراکه تابلو نقاشی «تاتوره»‌ این هنرمند در سال ۲۰۱۴ به قیمت ۴۴.۴ میلیون دلار فروخته شد.

«لوئیز بورژوآ» که در سال ۲۰۱۰ و در سن ۹۸سالگی درگذشت، نخستین‌بار خلق مجموعه‌ آثار هنری با موضوع عنکبوت را در دهه هشتم زندگی خود آغاز کرد، اما این مجسمه‌های عظیم به مشهورترین آثار هنری کارنامه او تبدیل شدند. 

ارسال نظر

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار