لینک کوتاه کپی شد

معرفی ویژه برنامه‌های تلویزیون در شب‌های گرامی قدر

​شبکه‌های مختلف سیما مراسم شب‌های قدر را از اماکن مقدس و معنوی حرمین شریفین، تکایا و مساجد به صورت ویژه و از نقاط مختلف کشور پخش می‌کنند.

معرفی ویژه برنامه‌های تلویزیون در شب‌های گرامی قدر

به گزارش آرمان ملی آنلاین به نقل از روابط عمومی معاونت سیما، در شب نزول قرآن، دعا و استغفار، شبکه های سیما مراسم شب های قدر را از اماکن مقدس و معنوی حرمین شریفین، تکایا و مساجد به صورت ویژه و از نقاط مختلف کشور پخش می‌کنند.

طبق روال هر ساله و به مناسبت فرا رسیدن لیالی پر فیض قدر، شبکه های سیما مراسم احیا در اماکن مقدس را در شب های نوزدهم، بیست و یکم و بیست و سوم (جمعه ۱۰ فروردین، یک شنبه ۱۲ فروردین و سه شنبه ۱۴ فروردین) پوشش می دهند.

* شب نوزدهم ماه مبارک رمضان

شبکه یک در شب نوزدهم ماه مبارک رمضان مراسم شب احیا را از حرم امام رضا علیه السلام (صحن پیامبر اعظم صلوات الله علیه) پخش می کند. این در حالی است که قرایت دعای جوشن کبیر و مرثیه سرایی با نوای محمود کریمی برای روزه داران پخش می شود. سخنرانی و مراسم احیا هم با کلام آیت الله سیداحمد علم الهدی خواهد بود.

شبکه دو مراسم نخستین شب احیا را که مصادف با شب ضربت خوردن امیر مومنان علیه السلام است از حرم حضرت معصومه سلام الله علیها روی آنتن این شبکه می فرستد. ضمن اینکه دعای جوشن کبیر با نوای عباس حیدرزاده برای شب زنده داران پخش می شود.

حجت الاسلام ناصر رفیعی هم ضمن اجرای مراسم احیا در باب فضیلت شب های قدر سخنرانی خواهد کرد.

شبکه سه قرایت دعای جوشن کبیر و مرثیه خوانی را با نوای میثم مطیعی در شب نوزدهم از آستان مقدس امامزاده قاضی الصابر (علیه‌السلام) روی آنتن می برد. این در حالی است که مراسم احیا از حسینیه همدانی‌ها با سخنرانی حجت الاسلام شیخ حسین انصاریان پخش می شود.

شبکه چهار در شب نوزدهم ماه مبارک رمضان مراسم احیا را از حسینیه آیت الله حق شناس روی آنتن می فرستد و مهدی سماواتی هم دعای جوشن کبیر را قرایت می کند.

مرثیه خوانی هم با صدای مهدی سماواتی پخش می شود و سخنران شب نوزدهم هم آیت الله سیدمهدی میرباقری است.

شبکه تهران از حرم مطهر حضرت عبدالعظیم حسنی علیه السلام مراسم شب نوزدهم ماه مبارک رمضان را پخش می کند.

قرایت دعای جوشن کبیر و مرثیه سرایی هم توسط محمدرضا غلامرضازاده و احمد زین العابدین فرد انجام خواهد شد؛ ضمن اینکه سخنرانی و مراسم احیا هم با کلام حجت الاسلام مسعود عالی صورت خواهد گرفت.

شبکه قرآن و معارف هم از مصلای امام خمینی رحمه الله علیه مراسم احیا و شب زنده داری روزه داران را روی آنتن می فرستد و قرائت دعای جوشن کبیر هم با نوای محمدحسین سعیدیان، مهدی قربانعلی و محمدرضا پورزرگری پخش می شود.

حمید رمضان پور مداح و سخنران شب نوزدهم ماه مبارک هم حجت الاسلام علی سرلک خواهد بود.

شبکه آموزش مراسم احیا شب نوزدهم ماه رمضان را که مصادف با ضربت خوردن مولای متقیان علیه السلام است از مرقد امام خمینی رحمه الله علیه پخش می کند.

دعای جوشن کبیر هم با نوای حاج حمید رمضان پور و سخنران شب نوزدهم هم حجت الاسلام والمسلمین محسنی اژه ای رییس قوه قضاییه است. ضمن اینکه مراسم احیا را هم حجت الاسلام ادیب یزدی برگزار می کند.

شبکه افق مراسم شب نوزدهم را از هیأت حسینیه فاطمه الزهرا (سلام الله علیها) در میدان سپاه با مرثیه خوانی و قرایت دعای جوشن کبیر توسط علی قربانی، غلامرضا قاسمیان و سلیمی و سخنرانی آیت الله جاودان پخش می کند.

شبکه امید از مسجد مقدس جمکران مراسم شب قدر را روی آنتن می برد. قرایت دعای جوشن کبیر توسط حسن شالبافان و سخنرانی و مراسم احیا توسط حجت‌الاسلام سیدحسین آقامیری انجام می شود.

شبکه سلامت از حرم مطهر امام رضا (علیه السلام)، رواق حضرت زهرا (سلام الله علیها)، مراسم شب احیا را با مترجم (رابط ناشنوایان) پخش می کند. سخنران هم حجت الاسلام مروی و مداح هم محمود کریمی خواهد بود.

* شب بیست و یکم ماه مبارک رمضان

شبکه یک مراسم احیا و شب زنده داری شب بیست و یکم ماه رمضان را از حرم مطهر امام رضا (علیه السلام) و صحن پیامبر اعظم (صلوات الله علیه) با قرایت دعای جوشن کبیر و مرثیه سرایی با نوای حاج مهدی سروری و حاج علی برادران پخش می کند.

سخنرانی و مراسم احیا هم با کلام حجت الاسلام ناصر رفیعی خواهد بود.

شبکه دو پوشش مراسم شب بیست و یکم ماه مبارک رمضان را از حرم حضرت معصومه (سلام الله علیها) و دعای جوشن کبیر با نوای حسن شالبافان پخش می کند. ضمن اینکه سخنرانی و مراسم احیا هم با کلام حجت الاسلام حسینی خراسانی روی آنتن شبکه دو می رود.

شبکه سه قرایت دعای جوشن کبیر و مرثیه خوانی را با نوای میثم مطیعی در شب بیست و یکم از آستان مقدس امامزاده قاضی الصابر (علیه‌السلام) روی آنتن می برد و مراسم احیا از حسینیه همدانی‌ها با سخنرانی حجت الاسلام شیخ حسین انصاریان پخش می شود.

شبکه چهار مراسم احیا را از مرقد امام خمینی (رحمه الله علیه) روی آنتن می فرستد. این در حالی است که دعای جوشن کبیر را حاج اسدالله عرب سرخی و مرثیه خوانی را هم حاج احمد زمانی قرایت می کند و حجت الاسلام سیدابراهیم رییسی هم به عنوان سخنران صحبت خواهد کرد.

مراسم احیا را هم حجت الاسلام ادیب یزدی انجام می دهد.

شبکه تهران مراسم شب بیست و یکم ماه مبارک رمضان را از حرم حضرت عبدالعظیم حسنی علیه السلام پخش و قرایت دعای جوشن کبیر و مرثیه سرایی هم توسط امیر نعیمی و حمید رمضان پور صورت خواهد گرفت.

سخنرانی و برگزاری مراسم احیا هم به عهده حجت الاسلام سیدعلی قاضی عسکر خواهد بود.

شبکه قرآن و معارف هم از مصلای امام خمینی (رحمه الله علیه) مراسم احیا و شب زنده داری روزه داران را روی آنتن می فرستد. این در حالی است که قرایت دعای جوشن کبیر هم با نوای محمدحسین سعیدیان، مهدی قربانعلی و محمدرضا پورزرگری خواهد بود.

مداح احمد واعظی و سخنران شب بیست و یکم ماه مبارک رمضان هم حجت الاسلام مسعود عالی خواهد بود.

شبکه آموزش از امامزاده محمد هلال بن علی (علیه السلام) آران و بیدگل مراسم دومین شب قدر را پخش، قرایت دعای جوشن کبیر و مرثیه خوانی نیز توسط عباس حیدرزاده و مراسم احیا و سخنرانی توسط حجت الاسلام هادی محمدپور روی آنتن می رود.

شبکه افق مراسم شب بیست و یکم را از هیأت حسینیه فاطمه الزهرا (سلام الله علیها) میدان سپاه با مرثیه خوانی و قرایت دعای جوشن کبیر توسط علی قربانی، غلامرضا قاسمیان و سلیمی و سخنرانی آیت الله جاودان پخش می کند.

شبکه امید مراسم شب بیست و یکم ماه مبارک رمضان را از مسجد مقدس جمکران روی آنتن می برد. این در حالی است که قرایت دعای جوشن کبیر توسط محمدرضا غلامرضازاده و سخنرانی و مراسم احیا توسط آیت الله میرباقری انجام می شود.

شبکه سلامت از حرم مطهر امام رضا (علیه السلام)، رواق حضرت زهرا (سلام الله علیها)، مراسم شب احیا و شب شهادت امام علی (علیه السلام) را با مترجم (رابط ناشنوایان) پخش و سخنران هم حجت الاسلام راشد یزدی و امیر عارف مداح خواهد بود.

* شب بیست و سوم ماه مبارک رمضان

شبکه یک مراسم شب بیست و سوم ماه مبارک رمضان و سومین شب قدر را از حرم مطهر امام رضا (علیه السلام) و صحن پیامبر اعظم (صلوات الله علیه) پخش می کند و دعای جوشن کبیر و مرثیه سرایی نیز توسط حاج احمد واعظی و مصطفی موسوی انجام خواهد شد ضمن اینکه سخنرانی و مراسم احیا را هم حجت الاسلام مسعود عالی انجام خواهد داد.

شبکه دو پوشش مراسم شب بیست و سوم ماه مبارک رمضان را از حرم حضرت معصومه (سلام الله علیها) و دعای جوشن کبیر را با نوای مهدی سلحشور پخش می کند و سخنرانی و مراسم احیا هم با کلام آیت الله میرباقری است.

شبکه سه قرایت دعای جوشن کبیر و مرثیه خوانی را با نوای میثم مطیعی در شب بیست و سوم، از آستان مقدس امامزاده قاضی الصابر (علیه‌السلام) روی آنتن برده و مراسم احیا نیز از حسینیه همدانی‌ها با سخنرانی حجت الاسلام شیخ حسین انصاریان پخش می شود.

شبکه چهار مراسم شب بیست و سوم ماه مبارک را از مسجد مقدس جمکران با قرایت دعای جوشن کبیر و با نوای عباس حیدرزاده برای شب زنده داران پخش می کند. البته سخنرانی و مراسم احیا هم با کلام حجت الاسلام سیدحسین مومنی پخش می شود.

شبکه تهران از حرم مطهر حضرت عبدالعظیم حسنی (علیه السلام) مراسم احیای شب بیست و سوم ماه رمضان را روی آنتن می فرستد. این در حالی است که قرایت دعای جوشن کبیر و مرثیه سرایی با نوای حسن شالبافان پخش و سخنرانی و مراسم احیا هم توسط حجت الاسلام حسینی خراسانی انجام می شود.

شبکه قرآن و معارف مراسم احیا سومین شب را از مصلای امام خمینی (رحمه الله علیه) با نوای محمدحسین سعیدیان، مهدی قربانعلی و محمدرضا پورزرگری پخش می کند. ضمن اینکه احمد نیکبختیان مداح و سخنران هم حجت الاسلام مهدی ماندگاری است.

شبکه آموزش از حرم حضرت احمدبن موسی شاهچراغ (علیه السلام) مراسم سومین شب قدر را پخش می کند و قرایت دعای جوشن کبیر، مرثیه خوانی و مداحی نیز توسط مهدی سروری و مراسم احیا و سخنرانی توسط حجت الاسلام سیدشرف الدین ملک حسینی روی آنتن می‌رود و قرایت دعای ابوحمزه هم با نوای حمید رمضان پور پخش می شود.

شبکه افق مراسم شب بیست و سوم را از هیأت حسینیه فاطمه الزهرا (سلام الله علیها) میدان سپاه با مرثیه خوانی و قرایت دعای جوشن کبیر توسط علی قربانی، غلامرضا قاسمیان و سلیمی و سخنرانی آیت الله جاودان پخش می کند.

شبکه امید مراسم شب بیست و سوم ماه مبارک رمضان را از حرم حضرت ابراهیم بن موسی بن جعفر (علیه السلام) شهر اصفهان روی آنتن می برد. این در حالی است که قرایت دعای جوشن کبیر توسط امید ابراهیمی، حسن نریمانی و مجتبی صادقی و مرثیه خوانی با نوای محمدرضا طالبی پخش می شود. سخنرانی و مراسم احیا نیز توسط حجت الاسلام مرتضوی و محمدجواد صادقی انجام می شود.

شبکه سلامت از حرم مطهر امام رضا (علیه السلام) مراسم شب احیای شب بیست و سوم را با مترجم (رابط ناشنوایان) پخش و سخنران هم حجت الاسلام حیدری کاشانی و مداح هم علی برادران خواهد بود.

ارسال نظر

هشتگ‌های داغ

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار