| کد مطلب: ۱۱۱۹۷۷۰
لینک کوتاه کپی شد

ثبت نام کاندیداهای انتخابات 2 مرحله ای می شود

نامزدهای که قصد کاندیداتوری در انتخابات آتی ریاست‌جمهوری را دارد باید از صبح پنج‌شنبه در سایت اعلامی وزارت کشور برای ثبت‌نام نامزدهای انتخابات، مدارک خود را بارگذاری کنند.

ثبت نام کاندیداهای انتخابات 2 مرحله ای می شود

به گزارش آرمان ملی آنلاین؛ بر اساس این خبر، نامزدها بعد از آنکه مدارک خود اعم از مدرک تحصیلی کارشناسی ارشد، مدیریت و روزمه‌ای خود را بارگذاری کردند، به صورت آنلاین در صورتی که آن نامزد مشخصات اولیه اعم از شرایط سنی، تحصیلی و سابقه مدیریتی اعلام شده در قانون انتخابات را داشته باشد، به آنها همزمان پیامک اولیه برای حضور در وزارت کشور ارسال خواهد شد و در صورتی که این پیامک به نامزدی ارسال نشود، وی حق برای حضور در وزارت کشور برای ثبت‌نام نخواهد داشت.

به طور مثال، افرادی که شرایط سنی آنها بین 40 تا 75 سال نباشد، یا داری مدرک کارشناسی ارشد یا معادل آن نباشند، در همان مرحله اول حذف خواهند شد و نامزدهای انتخاباتی که پبامک دارا بودن شرایط اولیه برای آنها رسال شود، به محض دریافت این پیام، می‌توانند برای ثبت‌ نام حضوری به وزارت کشور بروند.

به گفته یک منبع آگاه در وزارت کشور، همه نامزدهای که قصد دارند در انتخابات ریاست‌جمهوری کاندیدا شوند باید ابتدا در سایت اعلامی وزارت کشور ثبت‌نام کنند و در صورت دریافت پیامک به وزارت کشور بروند و در غیر اینصورت آنها نمی‌توانند در انتخابات ثبت‌نام کنند و این قاعده شامل همه نامزدها اهم از چهره‌های شاخص و ملی نیز می‌شود و هیچ‌کس از ان استثناء نیست.

این منبع اگاه همچنین گفت: ثبت‌نام الکترونیکی از نامزدهای انتخابات، پیشنهاد وزارت کشور به شورای نگهبان است و اجرای این روش منوط به موافقت شورای نگهبان خواهد بود.

 

منبع : تسنیم

ارسال نظر

هشتگ‌های داغ

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار