| کد مطلب: ۱۱۰۵۳۵۹
لینک کوتاه کپی شد

بلینکن: در حال همکاری با اسرائیل، قطر و مصر برای حصول توافق هستیم.

وزیر امور خارجه آمریکا روز جمعه تایید کرد که حماس پیشنهادی متقابل برای تبادل اسرا و آتش‌بس موقت در غزه را ارائه داده است.

بلینکن: در حال همکاری با اسرائیل، قطر و مصر برای حصول توافق هستیم.

به گزارش آرمان ملی آنلاین به نقل از ایسنا؛ بلینکن در کنفرانسی خبری در این رابطه گفت: حماس پیشنهاد متقابلی ارائه داده است. ما در حال همکاری شدید با اسرائیل، قطر و مصر برای پر کردن شکاف‌ها و حصول توافق هستیم.

وی ادامه داد: مذاکراتی در حال حاضر در جریان است و تا روزهای آتی نیز به طول می‌انجامد.

حماس اواخر عصر پنجشنبه اعلام کرد چشم انداز جامعی را بر اساس اصولی که برای توافق بر سر آتش‌بس در نوار غزه ضروری توصیف کرده است، به میانجیگران ارائه کرده است. این چشم‌انداز شامل پرونده تبادل اسرای غزه نیز می‌شود.

دفتر نخست وزیری رژیم صهیونیستی اعلام کرد به دنبال پیشنهاد جدید حماس درباره آتش‌بس و تبادل اسرای غزه، شورای جنگ این رژیم تصمیم گرفت هیاتی را برای انجام مذاکرات درباره قرارداد تبادل اسرا به قطر اعزام کند.

مرحله اول پیشنهاد حماس شامل آزادی زنان، کودکان، سالمندان و اسرائیلی‌های بیمار در ازای آزادی تعدادی از ۷۰۰ تا ۱۰۰۰ اسیر فلسطینی است. این پیشنهاد شامل سربازان زن صهیونیستی نیز می‌شود.

در این پیشنهاد همچنین تصریح شده است که تاریخ نهایی آتش‌بس دائمی و خروج اشغالگران از نوار غزه پس از پایان مرحله اول توافق خواهد شد، مشروط بر اینکه در مرحله دوم تمامی اسرا از ۲ طرف آزاد شوند.

 

ارسال نظر

هشتگ‌های داغ

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار