| کد مطلب: ۱۰۶۳۱۱۴
لینک کوتاه کپی شد

هشدار مهم برای عاشقان قهوه | این علائم را در بدن‌تان جدی بگیرید

نتایج یک تحقیق جدید نشان داد که مصرف زیاد قهوه با افزایش خطر کلسیفیکاسیون شریان شکمی (AAC) در افراد مبتلا به فشار خون بالا، دیابت و بیماری‌های قلبی عروقی مرتبط است.

هشدار مهم برای عاشقان قهوه | این علائم را در بدن‌تان جدی بگیرید

به گزارش آرمان ملی آنلاین، کلسیفیکاسیون تجمع بیش از حد کلسیم در شریان‌ها، کلیه‌ها یا پریکارد (غشایی که قلب را در بر می‌گیرد) است و می‌تواند خطرناک باشد. کلسیم یکی از فراوان‌ترین مواد معدنی در بدن است که در استخوان‌ها، دندان‌ها و جریان خون وجود دارد.

به نوشته تابناک، محققان دانشگاه اوهایو اعلام کرده اند: در حالی که اعتقاد بر این است که مصرف متوسط قهوه بیماری‌های تهدیدکننده زندگی مانند سندرم متابولیک، بیماری پارکینسون (PD)، دیابت نوع ۲ و برخی سرطان‌ها را معکوس می‌کند، اما  مصرف بیش از حد کافئین می‌تواند خطر ابتلا به بیماری‌های قلبی عروقی را در افراد مبتلا به فشار خون بالا افزایش دهد.

نتایج تحقیق کنونی نشان داد که برای کاهش خطر ابتلا به کلسیفیکاسیون شریان شکمی باید در مصرف قهوه احتیاط کرد.

نتایج این مطالعه نشان می‌دهد که ماهیت افزایش‌دهنده فشار خون کافئین ممکن است به افزایش خطر بیماری‌های قلبی عروقی در افراد مبتلا به فشار خون شدید کمک کند. علاوه بر این محققان ارتباطی بین مصرف کمتر قهوه و کلسیفیکاسیون عروق کرونر پیدا کردند. 

این گروه از محققان، اطلاعات نظرسنجی بزرگ شامل بیش از ۲۵۰۰ فرد را مورد بررسی قرار داد. آنان از اسکن‌های ویژه برای بررسی مشکلی به نام کلسیفیکاسیون آئورت شکمی (AAC) استفاده کردند که می‌تواند علائم اولیه بیماری قلبی را نشان دهد.

محققان متوجه شدند، کسانی که زیاد قهوه می‌نوشند و دارای شرایطی مانند فشار خون بالا، دیابت یا مشکلات قلبی هستند، بیشتر در معرض خطر ابتلا به کلسیفیکاسیون شریان شکمی قرار دارند؛ به این معنا که باید مراقب میزان نوشیدن قهوه باشند تا قلب خود را سالم نگه دارند.

 

 

 

 

ارسال نظر

هشتگ‌های داغ

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار