| کد مطلب: ۶۱۳۱۲۹
لینک کوتاه کپی شد

بنزین ایرانی عامل آتش‌سوزی خودرو‌ها در ونزوئلا! / وزارت نفت: در داخل ایران نیز همین محصول استفاده می‌شود

پیرامون ادعای رسانه های خارجی در خصوص کیفیت پایین بنزین صادراتی ایران به ونزوئلا، ایسنا از وزارت نفت ماجرا را جویا شد، یک منبع مطلع در این زمینه گفت

بنزین ایرانی عامل آتش‌سوزی خودرو‌ها در ونزوئلا!  / وزارت نفت: در داخل ایران نیز همین محصول استفاده می‌شود

ایسنا نوشت: طی چند هفته گذشته گزارش‌هایی مبنی بر آتش‌گرفتن ناگهانی خودروها در شهر ماراکایبوی ونزوئلا منتشر شده، که برخی از جریان‌های رسانه‌ای خارج از کشور، مقصر این موضوع را بنزین وارداتی ایران اعلام کرده اند؛ موضوعی که از سوی وزارت نفت به طور کامل تکذیب شده است.

پیرامون ادعای رسانه های خارجی در خصوص کیفیت پایین بنزین صادراتی ایران به ونزوئلا، ایسنا از وزارت نفت ماجرا را جویا شد، یک منبع مطلع در این زمینه گفت: ایران صادرات عمده‌ای به ونزوئلا نداشته است و تنها یک محموله در فروردین ماه به این کشور صادر شده است، ضمن اینکه اساسا هر نوع صادرات فراورده های نفتی از مبادی رسمی ایران صورت می‌گیرد و تحت استانداردهای شناخته شده بین‌المللی انجام می‌شود و از نظر کیفیت محموله‌ها مشکلی ندارند.

تولیدات پالایشگاهی صادراتی ایران همان تولیداتی است که در داخل کشور مصرف می‌شود، اگر چنین موضوعی صحت داشت در مقاصد دیگر صادراتی نیز می‌بایست مشکلات مشابهی را گزارش می‌کردند، بنابراین چنین موضوعی از سوی وزارت نفت تأیید نمی‌شود که کیفیت سوخت ایران موجب آتش سوزی شده باشد.

آنطور که گفته شده ممکن است نقص فنی خودرو و یا موضوعات دیگر عامل این مسئله بوده باشد، بخش عمده‌ای از تولیدات پالایشگاهی ایران با استانداردهای یورو ۴ تولید می‌شود که کیفیت مطلوب را دارد و از این نظر مشکلی نیست، ضمن اینکه درداخل ایران نیز همین محصولات استفاده می‌شود و گزارشی در خصوص نا ایمن بودن سوخت مطرح نشده است.

به تازگی همکاری نفتی ایران و ونزوئلا در زمینه توسعه میدان‌ها، نوسازی پالایشگاه‌ها و مجتمع‌های پتروشیمی و تجارت نفت با امضای اسناد و تفاهم‌نامه‌های تازه همکاری کلید خورده است.

ارسال نظر

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار