| کد مطلب: ۶۰۲۶۲۲
لینک کوتاه کپی شد

تثبیت جایگاه بیمه در اقتصاد نیازمند همراهی همه اركان كشور است

" تامین و تضمین منابع مالی برای بخش های اقتصادی کشور"، " مدیریت و ارزیابی ریسک " و "سرمایه گذاری " سه ویژگی اصلی صنعت بیمه است که کمتر به آنها پرداخته شده است.

تثبیت جایگاه بیمه در اقتصاد نیازمند همراهی همه اركان كشور است

آرمان ملی آنلاین - به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل بیمه مرکزی، مجید بهزادپور در دیدار با رئیس دیوان محاسبات کشور با بیان این مطلب گفت : صنعت بیمه کشور به عنوان اهرم تأمین مالی نقش بسزایی را در مدیریت اقتصاد کشور در کنار بانک و بورس ایفا می‌کند.

رئیس کل بیمه مرکزی از مدیریت و ارزیابی ریسک به عنوان یکی دیگر از ویژگی های بیمه یاد کرد و افزود؛ این موضوع که به آن توجه کمتری شده است می‌تواند منشا تحولات گسترده‌ای در بخش تولید باشد.
وی با اشاره به مفهوم سرمایه‌گذاری در صنعت بیمه گفت نگاه حاکم براین موضوع بیشتر ناظر بر تأمین هزینه برای جبران خسارت هاست ولیکن با توجه به رویکرد دولت، جهت گیری های سرمایه‌گذاری در صنعت نیز می‌تو اند به سمت پروژه های بزرگ مانند مشارکت در ساخت کریدور شمال _ جنوب و تأمین مسکن حرکت کند تا بتواند سهمی در حل برخی از مشکلات داشته باشد.
بهزادپور از پرداختن صنعت بیمه به سرمایه‌گذاری در بخش حمل‌ونقل به عنوان یک فرصت نام برد و افزود: با گام گذاشتن در این مسیر، حرکت جدی برای افزایش ضریب نفوذ در کشور شروع می‌شود.
رئیس شورای عالی بیمه در بخش دیگری از سخنانش به تأثیر بیمه های زندگی و حمل‌ونقل در امنیت سرمایه‌گذاران اشاره کرد و گفت : صنعت بیمه کشور نسبت به حوزه های بانک و بیمه از آزادی‌های بیشتری برخوردار است به همین جهت این صنعت آماده است که در این زمینه‌ها به مردم کمک کند.
رئیس کل بیمه مرکزی با اشاره به وضعیت صندوقهای بازنشستگی و صرف منابع دولتی برای تأمین مطالبات بازنشستگان، یکی از راه حلهای غلبه براین مشکل را تقویت بیمه های بازرگانی دانست .
مهندس بهزاد پور درادامه به برخی از دستاوردهای بیمه مانند اجرای پروژه های مبتنی بر فناوری، تقویت ارتباطات بین‌المللی و برگزاری دوره های آموزشی و راه اندازی محصول تکافل پرداخت و گفت: برقراری ارتباطات بین‌الملل نیازمند بروز شدن اطلاعات است چرا که برای پوشش مطلوب ریسک های بزرگ حتما باید از پتانسیل شرکت‌های بین‌المللی بیمه در قالب بیمه های اتکایی استفاده کرد.
رئیس کل بیمه مرکزی تصریح کرد: جایگاه صنعت بیمه باید در فضای اقتصادی کشور تثبیت و تقویت شود و در این زمینه به همراهی ارکان کشور مانند دیوان محاسبات با توجه به هم جنس بودن برخی از فعالیت‌ها نیازداریم.

دراین دیدار، دکتر سید احمدرضا دستغیب رئیس کل دیوان محاسبات کشور از اثرگذاری بیمه بر اقتصاد کشور به عنوان یک فرصت یاد کرد و گفت: صنعت بیمه می‌تواند به رشد اقتصادی کشور کمک کند لذا باید از ظرفیت های موجود در این حوزه به خوبی بهره برد.

دکتر دستغیب در بخش دیگری از سخنان خود ضمن تاکید بر لزوم شفافیت هر چه بیشتر دستگاه‌ها در عرصه های مختلف، گفت: شفافیت یکی از ابزارهای مهم برای پیشبرد اهداف در مجموعه‌ها است که با بهره گیری از آن می‌توان به پویایی بیشتر سازمان‌ها کمک کرد.

ارسال نظر

هشتگ‌های داغ

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار