| کد مطلب: ۶۰۲۳۵۷
لینک کوتاه کپی شد

توصیه رئیس اتحادیه طلا و جواهر به مردم برای خرید طلا و سکه/ نگران التهاب و نوسان قیمت نباشید

نادر بذرافشان، رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران گفت: به دنبال ثبات ایجاد شده در بازار، مردم دیگر می‌توانند به بازار ورود کرده و خرید سکه یا مصنوعات طلا را به راحتی انجام دهند؛ چراکه احتمالا دیگر خبری از التهاب و نوسان خاصی نخواهد بود.

توصیه رئیس اتحادیه طلا و جواهر به مردم برای خرید طلا و سکه/ نگران التهاب و نوسان قیمت نباشید

آرمان ملی آنلاین اعتماد نوشت، نادر بذرافشان رابطه با وضعیت یک هفته اخیر بازار سکه و طلای داخلی اظهار کرد: در بازارهای جهانی در هفته‌ گذشته، نوسان قیمت در بهای اونس جهانی طلا دیده شد اما در نهایت افزایش پنج دلاری را در پایان هفته نسبت به ابتدای هفته‌، تجربه کرد. از سوی دیگر در بازار داخل نیز، ‌ نرخ ارز نوسان افزایشی داشت؛ هر دوی این عامل سبب شد که قیمت‌ سکه و طلا در بازار داخل روند صعودی داشته باشد.

به گزارش ایسنا، رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران خاطر نشان کرد: براین اساس در مجموع ٣۶٠ هزار تومان قیمت هر مثقال طلای ١٧ عیار افزایش یافت و در آخرین معاملات پایانی هفته ١١ میلیون و ٢۶٠ هزار تومان معامله شد. هر گرم طلای ١٨ عیار نیز با افزایش ٨٣ هزار تومانی به دو میلیون و ۶٠٠ هزار تومان در پایان هفته رسید.

وی افزود: روند افزایشی قیمت‌ها در بازار سکه تا حدودی در طول هفته دیده شد؛ هر قطعه سکه تمام طرح جدید با ٣٠٠ هزار تومان افزایش نسبت به ابتدای هفته ٣١ میلیون و ٣٠٠ هزار تومان معامله شد. سکه‌های طرح قدیم اما در میان سایر قطعات سکه‌، افزایش بیشتری معادل ۶٠٠ هزار تومان داشته و به ٢٨ میلیون و ۶٠٠ هزار تومان رسید. نیم سکه ۵٠ هزار تومان اما سکه‌های یک گرمی ٣٠٠ هزار تومان در طول هفته گذشته، افزایش قیمت را تجربه کرده‌اند؛ در آخرین معاملات روز پنجشنبه نیم سکه ١٨ میلیون و ۶۵٠ هزار تومان، ربع سکه‌ ١١ میلیون و ٧٠٠ هزار تومان و سکه‌های یک گرمی اما در هفته گذشته تغییر و نوسان قیمتی در مجموع نداشته و شش میلیون و ۴٠٠ به ازای هر قطعه معامله شده است.

بذرافشان تصریح کرد: حباب سکه نیز در هفته گذشته در مجموع ٢۵٠ هزار تومان کاهش داشت و به پنج میلیون و ٨٠٠ هزار تومان برای هر قطعه سکه تمام طرح جدید رسیده است.

رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران، ضمن اشاره به عید فطر و آغاز اعیاد و مراسم‌ها در این ماه، نسبت به رونق مجدد تقاضا در بازار سکه و مصنوعات طلا، ابراز امیدواری کرد و گفت: با توجه به عید فطر و ورود به ماه شوال، احتمالا تقاضا که طی ماه رمضان کاهش یافته بود، مجدد از سر گرفته شود و میزان تقاضا به روال عادی خود، بازگردد. قیمت‌ها نیز برای هفته جاری، پیش‌بینی می‌شود که بین دو تا پنج درصد افزایش/ کاهش خواهد داشت که طبیعی است و متناسب با نوسان نرخ ارز در بازار و قیمت اونس جهانی طلا بستگی دارد.

وی در پایان تاکید کرد: به دنبال ثبات ایجاد شده در بازار، مردم دیگر می‌توانند به بازار ورود کرده و خرید سکه یا مصنوعات طلا را به راحتی انجام دهند؛ چراکه احتمالا دیگر خبری از التهاب و نوسان خاصی نخواهد بود؛ بنابراین امیدواریم که طی ماه‌های آینده نیز بازار، ثبات خود را حفظ کرده و شاهد التهاب یا نوسان خاصی نباشیم.

ارسال نظر

هشتگ‌های داغ

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار