| کد مطلب: ۱۱۰۶۹۱۷
لینک کوتاه کپی شد

8 پیشنهاد کتاب نوروزی به انتخاب‌ اردشیر رستمی

علاقه‌مندان به ادبیات و سینما در تعطیلات نوروز زمانی را برای مطالعه درنظر می‌گیرند اما گاهی انتخاب کتاب مناسب دشوار است.

8 پیشنهاد کتاب نوروزی به انتخاب‌ اردشیر رستمی

به گزارش آرمان ملی آنلاین به نقل از برنا، ما در این فهرست سعی کرده‌ایم برای لحظه‌های گوناگون شما پیشنهادهای متنوعی داشته باشیم که اگر به دنبال فیلم، موسیقی یا کتاب خوب بودید آن را پیش چشم داشته باشید.

فهرست زیر پیشنهادات اردشیر رستمی تصویرگر، شاعر و بازیگر است:

۱. آن فرانک به قلم آن فرانک/ ترجمه: شهلا طهماسبی

کتاب آن فرانک دفتری‌ است از خاطرات روزانه‌‌‌ یکی از قربانیان هولوکاست، که در ۲سال زندگی مخفیانه‌اش در یک اتاقک زیرشیروانی به زبان هلندی نوشته و سپس توسط تنها بازمانده‌ خانواده یعنی پدر آن فرانک جمع‌آوری و منتشر شده است.

۲. میخ‌ها به قلم آگوتا کریستوف/ ترجمه: اصغر نوری

آگوتاکریستوف نویسنده مجاری‌الاصل سوئیسی است که اشعارش با موج‌ها و توفان‌های قصه‌های کوچک تیز و برنده شده‌اند. ریتم و جنبه موسیقیایی این شعرها وقتی ظاهر می‌شود که آن‌ها را با صدای بلند می‌خوانیم.

در این کتاب، خواننده با سبکی بی‌زینت و مستقیم مواجه می‌شود و مضمون‌هایی را می‌بیند که ویژگی همه آثار کریستوف هستند: گم‌گشتگی، دوری و مرگ و همین طور طبیعت وعشق.

۳. من به سور سوختم به قلم آرسنی تارکوفسکی/ ترجمه: مسعود بساطی

تارکوفسکی در این کتاب با شعر آزاده‌اش کثافت و پلیدی دیکتاتوری را نشان می‌دهد. شعرش تصویری است و فضای شوروی دوران زندگی‌اش را به تصویر می‌کشد. در دوران روسیه استالینی که تمام شاعران خفه و خاموش بودند تارکوفسکی شعر گفت و خودش را درگیر بندها و خفقان عصرش نکرد.

۴. حسرت به قلم آدام فیلیپس/ ترجمه: میثم سامان‌پور

ستایش زندگی نازیسته از آدام فیلیپس اثری تاثیرگذار درباره زندگی‌هایی است که آرزو می‌کنیم تجربه کنیم و با نگاهی جستجوگرایانه ارزش نهفته در حسرت و افسوس‌ را در اختیارمان قرار می‌دهد.

۵. از نوشتن. چارلز بوکوفسی/ ترجمه: محمد سیدآبادی

کتاب از نوشتن حاصل گردآوری ابل دبریتو است. این اثر حاوی نامه‌های «چارلز بوکوفسکی» است.

۶. زندگی، زندگی به قلم آرسنی تارکوفسی/ ترجمه: مسعود بساطی

شاعر در این کتاب با شعر آزاده‌اش کثافت و پلیدی دیکتاتوری را نشان می‌دهد. شعرش تصویری است و فضای شوروی دوران زندگی‌اش را به تصویر می‌کشد...

۷. حکم زندگی به قلم نینا کاسیان/ ترجمه: صنم وقفی‌مجرد

نینا کاسیان شاعر ابدیت، عشق، فقدان مرگ و زندگی است. شاعری است که عصاره شعر اروپایی پیش از خود را داشت و از زادگاهش، رومانی، پا فراتر نهاد و بر جهان شعر، تا آمریکا، تأثیر گذاشت.

۸. یاد جنگل دور به قلم گوردون اوراینز/ ترجمه: کاوه فیض‌اللهی

در این اثر بلندپروازانه و غیرمعمول زیست‌شناس تکاملی  گوردون اوراینز  نقش تکامل را در پاسخ‌های انسان به محیط بررسی می کند و با این مسئله آغاز می کند که چرا احساسات داریم و با رویکردهای تکاملی به زیبایی شناسی خاتمه می‌دهد.

 

ارسال نظر

هشتگ‌های داغ

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار