| کد مطلب: ۱۰۹۶۹۵۵
لینک کوتاه کپی شد

توپخانه موشکی جدید ارتش و سپاه / عکس

توپخانه‌ موشکی نیروهای مسلح ایران از هر زمانی دقیق‌تر و زهردارتر شده‌ و با ورود سامانه‌هایی چون فتح و ابابیل قدرت آتش بالایی پیدا کرده‌ است.

توپخانه موشکی جدید ارتش و سپاه / عکس

به گزارش آرمان ملی آنلاین، سال‌های اخیر سامانه‌های موشکی توپخانه‌ای جدیدی در ایران توسعه‌یافته‌اند که از ۲ اصل دقت و کمیت نیز پیروی می‌کنند. در گذشته نیروی زمینی ارتش به راکت‌های فجر، نازعات و زلزال مجهز بود که هدایت‌پذیر نبودند و بیش‌تر از پرتابگرهای یک‌فروندی شلیک می‌شدند. نیروی زمینی سپاه هم به راکت‌های فجر مجهز بود که عملا دقتی نداشتند.

بر اساس گزارش خبرآنلاین، در سال‌های اخیر این دو نیرو به سامانه موشکی فتح مجهز شده‌اند. سامانه فتح از پرتابگر ۶ فروندی برخوردار است که از موشک‌هایی با برد تا ۱۸۰ کیلومتر بهره‌مند است. این موشک‌ها از سرجنگی‌های مختلفی به‌وزن ۱۵۰ کیلوگرم و از انواع شدیدالانفجار و بارانی هم برخوردار است.

5989201

در نیروی هوافضا سپاه نیز سامانه موشکی ابابیل توسعه‌یافته که از موشک‌های ابابیل، ابابیل-OP و ابابیل عمودپرتاب برخوردار است که تا ۸۶ کیلومتر نیز برد دارند. کمیت سامانه ابابیل به‌صورت ۸ فروندی است و موشک‌های این سامانه هم از سرجنگی‌های مختلفی به وزن ۴۵ کیلوگرم استفاده می‌کند.

 

ارسال نظر

هشتگ‌های داغ

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار