«پرسپولیس» گناه نابخشودنی نکرده است!

مهدی علی‌نژاد معاون وزیر ورزش گفت: با توجه به شرایطی که برای خلیل‌زاده به‌وجود آمده هیات‌مدیره باشگاه طی یکی دو روز آینده باید یک نفر دیگر از اعضا را به‌عنوان صاحب امضا معرفی کند.
  باشگاه استقلال 
مهدی علی‌نژاد در مورد اینکه رئیس هیات‌مدیره استقلال در باشگاه حضور ندارد؛ اظهارداشت: طبق اساسنامه باشگاه استقلال یکی از صاحبان امضا رئیس هیات‌مدیره یا یکی از اعضای هیات‌مدیره است. حالا با توجه به شرایطی که برای خلیل زاده به‌وجود آمده هیات‌مدیره باشگاه طی یکی دو روز آینده باید یک نفر دیگر از اعضا را به‌عنوان صاحب امضاء معرفی کند.  طبق اساسنامه الزامی برای اینکه رئیس هیات‌مدیره همه چک‌ها را امضا کند وجود ندارد. قرار است تا آخر هفته نشستی را داشته و تصمیم‌گیری کنند.
  پرسپولیس 
وی در مورد اینکه باشگاه پرسپولیس به‌دنبال دریافت کمک‌های مردمی است و اینکه آیا این باشگاه مگر با کارگزار قرارداد ندارد، گفت: قاعدتا هزینه‌ها بیش از چیزی بوده که کارگزار باید پرداخت می‌کرده است. البته من در ریز جریانات نیستم و کمک از هوادار یکی از روش‌های متداول در همه دنیاست و چیز عجیبی نیست. کار، داوطلبانه است و اجباری وجود ندارد. معاون وزیر ورزش در مورد اینکه آیا شما از این کار حمایت می‌کنید، گفت:‌ اساسا این کار گناه نابخشودنی نیست. همیشه هواداران کمک کرده‌اند که روش‌های مختلفی داشته است. اگر یادتان باشد از طریق سامانه‌ها این کار انجام می‌شد، حالا سامانه‌ها به‌دلایل مختلف وجود ندارد، اما این یک روش برای جذب منابع است که در همه دنیا اتفاق می‌افتد. همچنین این تصمیم هیات‌مدیره بوده و ما نقشی در آن نداشتیم.
  المپیک
علی‌نژاد در مورد اینکه دو ماه تا المپیک باقی مانده و پیش‌بینی وزارت ورزش از کسب مدال‌ها چیست، اظهارداشت: اساسا وزرش قابل پیش‌بینی نیست و نمی‌توانیم بگوییم چه اتفاقاتی می‌افتد و چه اتفاقاتی نمی‌افتد. هزاران عامل در رویدادهای ورزشی وجود دارد که باعث می‌شود نتیجه به‌دست بیاید یا نیاید. زیبایی ورزش اساسا در غیرقابل پیش‌بینی بودن آن است. ما به‌طور کلی از کشتی، وزنه‌برداری، تکواندو، کاراته، انتظار مدال در المپیک داریم. 
  رد صلاحیت اینچه درگاهی 
معاون وزیر ورزش در مورد اینکه آیا اینچه درگاهی رئیس فدراسیون ژیمناستیک رد صلاحیت شده است، گفت: ما نامه‌ای را از سازمان بازرسی دریافت کردیم که براساس ارزیابی آنها، او را فاقد صلاحیت مدیریتی دیده‌اند. ما در حوزه تطبیق مدیریتی او را تایید نکردیم. طبق ماده 10 سازمان بازرسی پیشنهادات سازمان الزام‌آور است و ما موظف هستیم که پیشنهادات را عملی کنیم.
  خصوصی‌سازی 
علی‌نژاد در مورد اینکه خصوصی‌سازی سرخابی‌ها به کجا رسید، تصریح کرد: فرآیند خصوصی‌سازی در بودجه سال 98 آمد و اقداماتی شروع شد و در شهریور 98 اعلام شد شرایط دو باشگاه برای خصوصی‌سازی در آن مقطع وجود نداشت. ما از همان مهرماه 98 اقدامات بسیار زیادی انجام دادیم که شرایط ورود این دو باشگاه به بازار سرمایه را فراهم کنیم. حساب‌های آنها حسابرسی و شرایط سود و زیانشان مشخص شد. افزایش سرمایه پیدا کردند و دو ورزشگاه برای استقلال و دو ورزشگاه برای پرسپولیس به نامشان شد. برندهایشان ارزش‌گذاری شد و در مجموع اقداماتی صورت گرفت، این دو باشگاه را آماده کرده که وارد بازارسرمایه شوند. مصوبه هیات عالی خصوصی‌سازی را گرفتیم و مصوبه شورایعالی بورس هم اتخاذ شد. الان این دو باشگاه در اختیار سازمان خصوصی‌سازی هستند و فکر می‌کنم اقدام خاص دیگری را نمی‌خواهد. این دو باشگاه الان دیگر در اختیار سازمان خصوصی‌سازی است.

ارسال دیدگاه شما

روزنامه در یک نگاه
ویژه نامه