| کد مطلب: ۱۱۱۶۱۴۵
لینک کوتاه کپی شد

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ماکو در گفت و گو با آرمان ملی مطرح کرد؛

تقویت زیرساخت‌های آموزشی برای جذب دانشجویان داخلی و خارجی در مناطق آزاد

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ماکو گفت : با همکاری نمایندگان مجلس، برخی مواد قانونی به منظور جذب دانشجویان داخلی و خارجی در مناطق آزاد اجرایی خواهد شد، این اقدام با هدف جلوگیری از خروج ارز و توسعه تحصیلات تکمیلی در داخل کشور صورت می‌گیرد.

تقویت زیرساخت‌های آموزشی برای جذب دانشجویان داخلی و خارجی در مناطق آزاد

آرمان ملی آنلاین - حسین گروسی  مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ماکو  در گفت و گو با آرمان ملی از برنامه‌های جدید برای تسهیل قوانین و تقویت زیرساخت‌های آموزشی در منطقه خبر داد و  تأکید کرد : مجلس شورای اسلامی ظرفیت بالایی برای بهبود فضای قانونی دارد و باید به نفع سرمایه‌گذاران قوانین را ساده‌سازی کند.

او  در ادامه تصریح کرد : با همکاری نمایندگان مجلس، برخی مواد قانونی به منظور جذب دانشجویان داخلی و خارجی در مناطق آزاد اجرایی خواهد شد. این اقدام با هدف جلوگیری از خروج ارز و توسعه تحصیلات تکمیلی در داخل کشور صورت می‌گیرد.

گروسی همچنین بر اهمیت ایجاد یک قطب آموزشی در آذربایجان غربی و ماکو تأکید کرد و از پروژه‌های نوسازی مدارس کانکسی در منطقه خبر داد و گفت : منطقه آزاد ماکو پیش از این دارای 18 مدرسه کانکسی بوده است، اما با کمک‌های انجام شده، نوسازی بسیاری از این مدارس کانکسی انجام شده و وضعیت آن‌ها بهبود یافته است.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد ماکو افزود: با کمک مسئولان، وضعیت آموزشی در ماکو بهبود یافته و این منطقه می‌تواند در آینده به عنوان اولین منطقه اقتصاد دانش‌بنیان شناخته شود.

 وی در پایان گفت : این تحولات نویدبخش تقویت بنیه علمی و فناوری در منطقه و ایجاد فرصت‌های جدید برای جوانان و سرمایه‌گذاران است.

 

 

ارسال نظر

هشتگ‌های داغ

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار