| کد مطلب: ۱۱۰۹۴۲۱
لینک کوتاه کپی شد

طرح سامان بخشی آسیب های اجتماعی در منطقه ۱۲ آغاز شد

باتوجه به تاکید شهردار تهران بر اجرای دقیق طرح‌ ساماندهی آسیب‌های اجتماعی جلسه ای با محوریت بررسی و سامان بخشی نقاط آسیب پذیر منطقه برای ساماندهی متکدیان، کارتن خواب‌ها، معتادین متجاهر، کودکان کار و زباله گردها در منطقه ۱۲ برگزار شد .

طرح سامان بخشی آسیب های اجتماعی در منطقه ۱۲ آغاز شد

آرمان ملی آنلاین - به گزارش روابط‌عمومی شهرداری منطقه۱۲،  در این جلسه که با حضور معاونان فرهنگی و اجتماعی و خدمات شهری و محیط زیست ، شهرداران نواحی شش گانه و جمعی از مدیران منطقه برگزارشد؛  ساماندهی آسیب‌های اجتماعی  که یکی از مطالبات جدی شهروندان است و در اولویت مدیریت شهری قرار گرفته است، بر اساس تاکید ات دکتر زاکانی به طور ضربتی در دستور کار مدیران ذیربط منطقه ۱۲ قرار گرفت.

در این جلسه از دلایل وجود شرایط نابسامانی در زمینه آسیب‌های اجتماعی به  عدم وجود ظرفیت ساماندهی و حل معضل در ادوار قبلی و همچنین ناهماهنگی بین دستگاه‌ها  و عدم مدیریت واحد برای حل چالش‌های مرتبط با آسیب‌های اجتماعی اشاره شد که با هم افزایی و همکاری همه ارگان ها  با مدیریت شهری و تفویض اختیار به نواحی شش گانه بر اساس تقسیم کار دقیق به حوزه های اجرایی وستادی می توان به شرایط مطلوب تر اجتماعی نزدیک شد .

با توجه به جلسه شهردار محترم تهران با مدیران شهری، تصمیم بر این شد که به مدت دو هفته طرح ضربتی در حوزه آسیب های اجتماعی در ۵ محور ساماندهی کودکان کار، متکدیان، کارتن خواب‌ها، زباله گردها و معتادان متجاهر در منطقه ۱۲ اجرا شود و سپس در ادامه مسیر با شرایطی که ایجاد می شود و طبق دستورالعمل ها، این اقدامات پیش برده شود.

طرح ساماندهی آسیب‌های اجتماعی نه تنها به زیبا سازی شهر و سامان بخشیدن به سکونت ساکنان  محلات منجر می شود بلکه امنیت لازم و زیرساخت های مورد نیاز را تامین و محیطی امن و سالم را برای مردم آن فراهم می کند.

 

 

ارسال نظر

هشتگ‌های داغ

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار