| کد مطلب: ۱۰۶۶۴۰۹
لینک کوتاه کپی شد

فهرست تیم ملی اعلام شد

باتوجه به پایان مسابقات لیگ برتر ایران در هفته چهارم، کادرفنی تیم ملی فهرست موردنظر بازیکنان را در اختیار فدراسیون فوتبال قرار داد تا به این ترتیب لیست جدید امیر قلعه‌نویی در اختیار رسانه‌ها قرار بگیرد.

فهرست تیم ملی اعلام شد

به گزارش آرمان ملی آنلاین به نقل از ورزش3، تیم ملی در حالی به مصاف بلغارستان و آنگولا خواهد رفت که امید نورافکن، سید مجید حسینی و محمد کریمی به دلیل آسیب دیدگی در این مرحله از اردو حضور ندارند. همچنین سردار آزمون بعد از مصدومیت و انتقال جدید، با تصمیم کادرفنی در این دو بازی تیم ملی را همراهی نخواهد کرد.

البته این لیست بعد از آخرین بازی باقیمانده لیگ برتر که بین استقلال خوزستان و تراکتور برگزار می‌شود، تکمیل خواهد شد و به عبارتی بازیکنان موردنظر قلعه‌نویی از تیم پاکو خمس، بعد از این بازی اعلام می‌شوند.

 لیست تیم ملی ایران به شرح زیر است:

دروازه‌بان:

علیرضا بیرانوند (پرسپولیس)، پیام نیازمند (سپاهان)، محمدرضا اخباری (گل‌گهر)

مدافعان: 

میلاد محمدی (آاک آتن)، احسان حاج صفی (آاک آتن)، رامین رضاییان (سپاهان)، صادق محرمی (دینامو زاگرب)، مرتضی پورعلی‌گنجی (پرسپولیس)، محمد دانشگر (استقلال)، روزبه چشمی (استقلال)، حسین مرادمند (استقلال)

هافبک‌:

علی کریمی (کایسری)، میلاد سرلک (پرسپولیس)، سعید عزت‌اللهی (وایله)، علی علیزاده (گل‌گهر)، سامان قدوس (برنتفورد)، احمد نوراللهی (الوحده)

وینگر:

وحید امیری (پرسپولیس)، محمد محبی (رستوف)، مهدی ترابی (پرسپولیس)، علیرضا جهانبخش (فاینورد)

مهاجمان:

رضا اسدی (سپاهان)، مهدی طارمی (پورتو)، شهریار مغانلو (سپاهان)

* سامان فلاح، الهیار صیادمنش، محمد امین حزباوی و یاسین سلمانی در اختیار تیم امید قرار گرفته‌اند.

* بر اساس اعلام فدراسیون فوتبال حسین کنعانی به دلیل اشتباه غیرفنی در بازی با ازبکستان در این اردو حضور نخواهد داشت.

* 14 بازیکن از لیگ برتر ایران در فهرست امیر قلعه‌نویی حضور دارند که از چهار تیم پرسپولیس، استقلال، سپاهان و گل‌گهر هستند تا همچنان اکثریت بازیکنان در اختیار لیگ برتر باشند.

* در این اردو 10 بازیکن لژیونر حضور خواهند داشت که البته باتوجه به مصدومیت مجید حسینی و غیبت صیادمنش و آزمون، این تعداد می‌توانست بیشتر هم باشد.

* علیرضا بیرانوند، میلاد سرلک، مرتضی پورعلی‌گنجی و وحید امیری پنج بازیکن پرسپولیس هستند که این تیم را رکورددار لیست تیم ملی کرده‌اند.

* در خط حمله تیم ملی حضور رضا اسدی و شهریار مغانلو از تیم سپاهان جالب توجه است و مهدی طارمی تنها بازیکن لژیونر محسوب می‌شود.

* سامان قدوس، لژیونر شاغل در برنتفورد، بار دیگر به تیم ملی دعوت شده و باید دید این بار سرانجام خود را به قلعه‌نویی معرفی خواهد کرد یا خیر.

* دعوت از میلاد سرلک شاید مهمترین نکته این لیست باشد، به این ترتیب او دو فصل دیگر و تا 30 سالگی معافیت از سربازی خواهد داشت.

* سه مدافع استقلال در تیم ملی حضور دارند اما سیدحسین حسینی، کاپیتان این تیم، از لیست خط خورده و جایی در فهرست جدید ندارد.

* نکته مهم اینکه بعد از بازی تراکتور احتمالا سه بازیکن ملی‌پوش تراکتور به لیست اضافه خواهند شد.

بازیکنان دعوت شده به اردوی تیم ملی باید فردا خود را در هتل المپیک به کادر فنی تیم ملی فوتبال معرفی کنند.

ارسال نظر

هشتگ‌های داغ

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار