| کد مطلب: ۱۰۶۱۱۲۰
لینک کوتاه کپی شد

عصبانیت و انتقاد تند دبیر از نحوه کشتی گرفتن یزدانی | بلد نبودی زیر بگیری!

علیرضا دبیر، رئیس فدراسیون کشتی با انتقاد از عملکرد ملی‌پوش دسته 70 کیلوگرم ایران در مسابقات رنکینگ‌دار مجارستان گفت: امیر محمد یزدانی باید حریفش را 9 بر صفر می‌برد اما موفق نشذ درست زیر بگیرد.

عصبانیت و انتقاد تند دبیر از نحوه کشتی گرفتن یزدانی | بلد نبودی زیر بگیری!

به گزارش آرمان ملی آنلاین، در پایان رقابت‌های وزن ۷۰کیلوگرم کشتی آزاد تورنمنت رنکینگ مجارستان، امیرمحمد یزدانی، دارنده مدال نقره جهان با نمایشی دور از انتظار از رسیدن به مدال بازماند. یزدانی در دور نخست مقابل دانیل آنتال، کشتی‌گیر نه‌چندان مطرح مجارستانی، که هیچ عنوان اروپایی یا جهانی ندارد با نتیجه سه بر صفر به برتری رسید.

علیرضا دبیر از نحوه مبارزه یزدانی در این مبارزه انتقاد کرد و گفت: یزدانی سه بار برای گرفتن پای حریف رفت اما موفق نشد حریف را خاک کند؛ چرا که تا آخر ادامه نداد. او باید ۹ بر صفر حریفش را می‌برد اما سه بر صفر پیروز شد.

رییس فدراسیون کشتی افزود: هزینه اعزام به مسابقات خارجی زیاد است. ما پارسال با ۶۶ اعزام خارجی بیشترین اعزام را داشتیم اما ایرادی ندارد. در تورنمنت مجارستان هم برای تیم ملی انتخابی می‌دهند و هم محک خارجی می‌خورند. ما می‌توانستیم یک انتخابی بگذاریم و همه با هم کشتی بگیرند اما این اصلا عادلانه نیست. ما نباید قهرمان جهانمان را با یک کشتی‌گیر درجه‌چندم یکی ببنیم. عدالت نیست که همه به یک اندازه یارانه بگیرند.

به گزارش ایسنا، امیرمحمد یزدانی در این مسابقات در دور نخست سه بر صفر آنتال از مجارستان را برد. سپس مقابل توکتومامبتوف از قرقیزستان به سختی با نتیجه ۷ بر ۷ پیروز شد اما در سومین مبارزه و در مرحله نیمه‌نهایی برابر جوزف مک‌کنا از آمریکا ۹ بر ۸ تن به شکست داد و به رده‌بندی رفت. یزدانی در رده‌بندی نیز مقابل دوژانوف دارنده مدال طلای آسیا ۲۰۲۳ از قزاقستان ۵ بر صفر شکست خورد و از رسیدن به مدال بازماند.

با توجه به عملکرد امیرمحمد یزدانی در این مسابقات و ادامه برخی رفتارهای حاشیه‌ای روی تشک مبارزه، نگرانی بابت نتایج او در رقابت‌های قهرمانی جهان بیشتر شد.

 

ارسال نظر

هشتگ‌های داغ

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار