| کد مطلب: ۱۱۲۱۳۷۸
لینک کوتاه کپی شد

جهانگیری: می‌آیم تا از ایرانیانی رای بگیرم که خواهان زندگی بهتر هستند

داوطلب انتخابات ریاست جمهوری اظهار داشت: اولویت‌های اصلی ما، معیشت مردم، توسعه همه‌جانبه، برطرف کردن ناترازی‌ها، گسترش اشتغال، ایجاد توازن منطقه‌ای، تأمین سلامت، آموزش و امنیت مردم و حفظ محیط زیست خواهد بود.

جهانگیری: می‌آیم تا از ایرانیانی رای بگیرم که خواهان زندگی بهتر هستند

به گزارش آرمان ملی آنلاین ؛ اسحاق جهانگیری پس از ثبت نام در انتخابات ریاست جمهوری گفت: مردم ایران همواره در پی آزادی، استقلال، عدالت و پیشرفت بوده اند و در تمام این سال‌ها تلاش شده است تا این اهداف محقق شود. علیرغم همه این تلاش‌ها و دستاوردهایِ حاصله، امروز، نتیجه رضایت بخش نیست، و روشن است که کشور در شرایط پیچیده، و مردم در وضعیت سختی قرار دارند.

وی افزود: حال ایران خوب نیست. همه دستاوردهای متنوعی که کسب کرده ایم نتوانسته است احساس بالندگی، رشد و توسعه، را ایجاد کند.

تا نتوانیم از این واقعیت تلخ پرده‌برداری کنیم و درک درستی از چرایی مسائل پیدا کنیم، درب بر همان پاشنه می‌چرخد:

جهانگیری بیان کرد: پایداری مسایلی چون افزایش فزاینده تورم، رشد فقر و حاشیه نشینی ، کاهش ارزش پول ملی و قدرت خرید مردم ، ناترازی های نگران کننده در همه بخش ها از جمله انرژی، بودجه و نظام بانکی؛ احساس بی عدالتی ، تبعیض و فساد؛ کاهش سرمایه اجتماعی و مشارکت جامعه دانشگاهی و نخبگان و افزایش پدیده مهاجرت؛ رویکردهای تنگ‌نظرانه و تبعیض‌آمیزِ جناحی؛

معاون اول دولت های یازدهم و دوازدهم بیان کرد: ایران امروز می‌تواند این تنگناها و چالش‌ها و حتی بحران‌ها را پشت سر بگذارد و چشم انداز راهگشا و امید بخشی را پیش روی خود ببیند، به شرط آنکه :

مدل حل مسائل بنیادین و ابرچالش‌ها باید بر اجماع سازی در میان همه ارکان نظام؛ و تامین مشارکت فعال آنان بر وجود مساله و راه‌حل آنها؛ و به کارگیری تیم مدیریتی کاردان، مبتنی باشد؛

بهره‌گیری از روش‌های علمی و تجربه‌های موفق ملی و جهانی صورت بگیرد؛

احیای سرمایه اجتماعی و جلب اعتماد عمومی، و به‌کارگیری همه ظرفیت‌های مادی و انسانی کشور؛

تکیه بر توان ملی ، قدرت بازدارندگی و تعامل با جهان و حل مساله تحریم‌های ظالمانه با تاکید بر اصل عزت، حکمت و مصلحت؛

رعایت عزت و شرافت و کرامت انسان، به ویژه نسل جوان و زنان و دختران؛

وی تصریح کرد: من با آگاهی به همه این مسائل پیچیده و سخت­ و با امید به برداشتن قدم هایی در جهت اصلاح رویکردها و رویه های غلط، و خلق ظرفیت های تازه وارد عرصه انتخابات شدم.

من آمده ام تا به اعتبار تجربه­هایی که در سطوح مختلف اجرایی از اداره شهرستان و استان و بخش های میانی و کلان کشور داشته ام، قدم در راهِ حل مسائل مردم بگذارم. من به رغم تنوع و تعدد مسایل و مشکلات کشور، امکان کاهش و حل آنها را با مشارکت و اعتماد مردم میسر می دانم.

جهانگیری تصریح کرد: اولویت‌های اصلی ما، معیشت مردم، توسعه همه‌جانبه، برطرف کردن ناترازی‌ها، گسترش اشتغال، ایجاد توازن منطقه‌ای، تأمین سلامت، آموزش و امنیت مردم و حفظ محیط زیست خواهد بود.

فناوری‌های نوظهور و مبتنی بر اینترنت را نه تنها تهدید نمی‌پنداریم، که آن را فرصتی برای توسعه کشور می‌دانیم.

مبارزه با فساد را از مسیر گسترش شفافیت، تعهد نسبت به مسئولیت‌پذیری و پاسخگویی، میدان ‌دادن به مراقبت اجتماعی، پذیرش سوت‌زنی و نقش‌آفرینی رسانه‌ها پی می گیریم.

من آمده‌ام تا نظام مدیریتی کشور را به جای تکیه بر تبلیغات، و صنعت دستاوردسازی به ضرورتِ مهم دردها و دغدغه های واقعی مردم، از قبیل کوچک شدنِ سفره و رنجِ بیماری، و بیکاری و بی آینده‌گی و مداخله گری در زندگی آنها، به تلاش برای کاهش و حل آنها سوق بدهم.

من باور دارم و می توانم با همه کسانی که در اندیشه ایرانند و حتی با من متفاوت می‌اندیشند کار کنم.

می‌آیم تا رای کسانی را جلب کنم که از شعار و منازعه خسته و دنبال گشایش عملی‌اند. می‌آیم تا از ایرانیانی رای بگیرم که خواهان زندگی بهتر هستند. می‌آیم تا رای ایرانیانی را طلب کنم که رفع تحریم‌ها، مدیران تواناتر، توسعه فراگیر و پایدار، اقتصاد شکوفا و نابرابریِ کمتر می‌خواهند و می‌دانند که لازمه همه این‌ها، اجماع‌سازی در همه سطوح است. برای پیشگیری از تشدید مسائل و بحران‌ها می‌آیم. برای گشایشگری عملی آمده‌ام. آمدن من ولی کافی نیست. حضور شما هم تعیین کننده است.

برای ایران‌مان

برای فرزندانمان.

 

 

ارسال نظر

هشتگ‌های داغ

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار