| کد مطلب: ۱۱۱۹۸۶۰
لینک کوتاه کپی شد

ذوالنور: قدرت باید به مجلس باز گردد

حجت‌الاسلام ذوالنور بیان کرد:همه ما قائل هستیم که مشکلاتی در جامعه وجود دارد. جمعیتی که پای صندوق رای نیامده دلخوری و گله دارد. معنای کار جمعیتی که رای سفید داده هم این است که کشور را قبول دارد و به ولایت‌ها، ارزش‌ها پایبند است، اما می‌گوید شما را قبول نداریم. شما را در خور رای خودمان ندیدیم و این موضوع به وضوح قابل درک است.

ذوالنور:  قدرت باید به مجلس باز گردد

به گزارش آرمان ملی آنلاین؛ حجت الاسلام مجتبی ذوالنوری در نشست شورای وحدت اصولگرایان با منتخبان مجلس دوازدهم گفت: مجلس را باید مانند تسبیح بدانیم. اگر در این تسبیح مهره وجود داشته باشد و نخ را نداشته باشیم مهره‌ها کارکرد تسبیح را ندارند. هیئت رییسه مجلس باید مسائل زیرساختی و اولویت‌دار را در دستور قرار دهد. کار‌های خوبی روی زمین مانده و منابع و زمان هم محدود است.

منتخب مجلس شورای اسلامی یادآور شد: هنر دولت و مجلس این است که منابع و زمان محدود را با اولویت دار کردن مشکلات جامعه ارتقا بدهند. مجالس گذشته کار‌های خوبی کردند. اگر قرار باشد ریل‌گذاری همان ریل‌گذاری گذشته باشد و همان کادر پروازی، رئیس باشد کار‌های مجلس پیش نخواهد رفت. باید تغییر ایجاد کرد. مجلس باید وارد مسیر ریل‌گذاری جدید شود.

وی تصریح کرد: مجلس یازدهم ۱۲۶ قانون تصویب کرد. ۲۵ قانون اصلی در مجلس تصویب شد و مابقی استفساریه و اصلاحیه بود. مردم دیدند این قوانین تغیری در زندگی آنان ایجاد نمی‌کند. اگر مردم ببینند خروجی مجلس در معیشت و زندگی آنان اثرگذار است پای صندوق رای می‌آیند. کارآمدی ملموس زمانی محقق می‌شود که برای ابرمشکلات ریل‌گذاری انجام شود.

ذوالنوری ادامه داد: ما موشک بالستیک و پهباد‌های دور پرواز می‌سازیم که از گنبد اهنین عبور می‌کند و وعده صادق محقق می‌شود، اما خودروسازی‌مان موفق نیست و نتوانسته است با مافیا مبارزه و قانون جدید ایجاد کند. مجلس باید برای دولت ریل‌گذاری کند. مگر چین، روسیه و ترکیه برای حفظ ارزش پولشان اقدام نکردند؟ چرا ما نباید ارزش پول خودمان را حفظ کنیم؟

منتخب مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: تا زمانی که رئیس مجلس، دولت را رقیب خود می‌داند هیچ‌وقت درصدد حل مشکلات مردم برنخواهد آمد. مجلس بیش از اینکه جلسه علنی داشته باشد، جلسه غیرعلنی دارد. امروز جای این جلسات خالی است و با رئیس‌محور شدن، مجلس نمی‌تواند ریل‌گذاری کند. امروز مجلس نماینده‌محور اداره نمی‌شود.

وی یادآور شد: امروز مجلس در جایگاه خود نیست. قدرت باید به مجلس بازگردد تا مجلس هم به راس امور برگردد. مجلس باید با عزم جدی و انسجام کافی تغییرات اساسی ایجاد کند تا موجبات رضایتمندی مردم فراهم و دغدغه‌های رهبری نیز برطرف شوند.

ذوالنوری گفت: نیاز به تغییر در مجلس غیرقابل اجتناب است تا مجلسی کارامدتر از گذشته شکل گیرد. ما باید برای دولت ریل‌گذاری و ریل‌های گذشته را برای دولت ترمیم کنیم. اگر موانعی روی ریل است برداریم و با ابزار‌های نظارتی مجلس کار‌ها را دنبال کنیم.

 

منبع : ايسنا

ارسال نظر

هشتگ‌های داغ

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار