| کد مطلب: ۱۰۹۴۱۱۴
لینک کوتاه کپی شد

محسن رضایی:

دشمنان از تبدیل شدن جوانان به «حسن باقری» و «حسن نصرالله» می‌ترسند

فرمانده سپاه در دوران جنگ تحمیلی گفت: دشمنان ما از شکوفایی جوانان انقلابی و تبدیل شدن به حسن باقری‌ها و سیدحسن نصرالله‌ها می‌ترسند.

 دشمنان از تبدیل شدن جوانان به «حسن باقری» و «حسن نصرالله» می‌ترسند

به گزارش آرمان ملی آنلاین به نقل از ایسنا؛ محسن رضایی در مراسم گرامیداشت شهدای اطلاعات سپاه و سالروز شهادت سرلشکر حسن باقری، گفت: جای چنین اجلاسیه‌ای در میان یادواره‌های شهدا بسیار خالی بود؛ چرا که اطلاعات، نه تنها یکی از ارکان مهم جنگ بود بلکه اگر این نیرو نبود همان ابتدا انقلاب از بین می‌رفت.

وی با اشاره به شرایط تاسیس و سازماندهی تشکیلات اطلاعات امنیتی و نظامی سپاه یادآور شد: حضرت آیت‌الله خامنه‌ای که از فعالیتم در حوزه اطلاعات مطلع بودند، در ابتدای انقلاب حسن باقری را به عنوان فردی مستعد معرفی کردند و تنها ۲ ماه پس از استقرار او در مناطق جنگی اطلاعات شگرفی از ارتش عراق بدست آمد و ما از بُعد اطلاعاتی بر بعثی‌ها مسلط شدیم.

رضایی ادامه داد: شهید حسن باقری علاوه بر اطلاعات در حوزه حفاظت اطلاعات و آگاهی از شناخت دشمن از توانایی نیروهای ایران نیز دارای تسلط کامل و جامع و بسیار موثر بود.

وی با یادآوری جایگاه شهید باقری در هسته مرکزی اطلاعات جنگ گفت: او علاوه بر نخبگی اطلاعاتی، یک طراح نابغه نیز بود و چندین عملیات را طرح ریزی کرد و علاوه بر این حسن باقری یک فرمانده بزرگ هم بود و در فرماندهی عملیات‌ شاهکار می‌کرد که نمونه بارز آن عملیات فتح المبین و آزادسازی خرمشهر بود.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام، تاکید کرد: در کدام انقلاب و کدام کشور چنین انسان‌های بزرگی پرورش یافته است که امام در وصف آن‌ها می‌گوید اینان جوانانی هستند که ره ۱۰۰ ساله را در یک شب پیمودند.

رضایی اظهار کرد: دشمنان ما از شکوفایی جوانان انقلابی و تبدیل شدن به حسن باقری‌ها و سیدحسن نصرالله‌ها می‌ترسند. در پژوهشی که ارتش آمریکا در مورد ایرانیان و شبیه‌سازی تقابل نظامی با کشورمان انجام داده‌اند، ۸ ویژگی را به عنوان نقطه قوت قوای ایران و چالش بزرگ نام برده‌اند و وقتی در زندگینامه و احوالات شهید باقری می‌نگریم تمام این ویژگی‌ها را می‌بینیم.

 

ارسال نظر

هشتگ‌های داغ

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار