| کد مطلب: ۱۰۶۶۱۵۰
لینک کوتاه کپی شد

رسانه دولت بهار مدعی شد

برنامه‌ریزی برای ترور احمدی‌نژاد

آرمان ملی : کانال دولت بهار مدعی شد که دفتر محمود احمدی‌نژاد طی نامه‌ای به مقامات ارشد امنیتی درباره ترور وی هشدار داده است.

برنامه‌ریزی برای ترور احمدی‌نژاد

کانال دولت بهار نوشت: حسب اطلاع واصله از منابع موثق، دفتر آقای دکتر احمدی‌نژاد با ارسال نامه‌ای خطاب به فرماندهان و مقامات ارشد نظامی و امنیتی مسئول، نسبت به برخی تحرکات و اقدامات بسیار نگران کننده علیه ایشان هشدار داد و خواستار اتخاذ تدابیر لازم حفاظتی و برخورد با عوامل مربوط در این زمینه شد. این منابع تصریح کردند که تحرکات و اقدامات عملی صورت گرفته در روزهای اخیر، آشکارا از یک تلاش سازمان یافته برای سوءقصد علیه دکتر احمدی‌نژاد حکایت داشته است.

سابقه‌دارد

محمود احمدی‌نژاد روز ۱۹ژوئن در زمان ریاست جمهوری گفته بود در جریان سفر سه ماه و نیم پیش او به عراق، دشمنان طرح ربودن او را داشته‌اند. سفر رسمی وی دوم و سوم مارس گذشته صورت گرفت و مشکلی امنیتی طی این سفر گزارش نشد. رئیس‌جمهور ایران که اظهارات او درباره طرح ربودنش در جریان سفر اخیر به عراق با تردید مخالفان روبه‌رو شد، هفته گذشته از فاش کردن جزئیات آن توطئه خودداری کرده و به خاطر انتقادها از او در این زمینه به شدت به مطبوعات تاخته است. آقای احمدی‌نژاد در پاسخ به خبرنگارانی که خواستار توضیح او درباره آن خبر بودند گفته بود: اجازه دهید به وقتش داستان را عنوان می‌کنم، ولی باید به تبعات آن نگاه کنیم. وی افزود: بالاخره بنده مطلبی را مطرح کردم که طرف اصلی که دولت آمریکا بود و نمی‌توانست هیچ پاسخی در این خصوص دهد، وارد چرای آن نمی‌شوم چون چرای آن روشن است. آمریکا نمی‌توانست این مساله را تکذیب کند و تکذیب هم نکرد. اما به گزارش خبرگزاری رویترز ارتش آمریکا روز ۲۴ ژوئن - یک روز پیش از این سخنان آقای احمدی‌نژاد - اعلام کرد از هیچ تهدیدی علیه جان رئیس‌جمهور ایران در جریان سفر ماه مارس به عراق خبر ندارد. به گزارش خبرگزاری دانشجویان، ایسنا، آقای احمدی‌نژاد در جمع خبرنگاران با انتقاد از بعضی روزنامه‌ها گفت: در داخل گویی عده‌ای سخنگوی دولت آمریکا هستند و در این زمینه شروع به داستان سرایی و مقاله نویسی کردند و شروع کردند به شواهد آوردن و آن را تکذیب کردن. وی خطاب به کسانی که ادعای وی را تکذیب کرده‌اند گفت: شما چه کاره‌اید این وسط؟ مگر به شما آسیبی رسیده است که دفاع می‌کنید؟ منتقدان رئیس‌جمهور در میان اصلاح‌طلبان گفته‌اند که چرا دولت درباره ادعای ترور، شکایت رسمی ارسال نکرده است.

تایید می‌کنم

در نهایت سفیر سابق ایران در ایتالیا  در آن زمان گزارش‌های مربوط به طرح ترور محمود احمدی‌نژاد، رئیس‌جمهور ایران در رم را تایید کرده است. ابوالفضل ظهره‌وند، گفت: گزارش‌های مربوط به سوءقصد به جان رئیس‌جمهور در سفر به رم توهم توطئه نیست و صحت دارد. محمود احمدی‌نژاد ماه گذشته برای شرکت در اجلاس سالانه سازمان خواربار و کشاورزی سازمان ملل متحد، فائو، به رم سفر کرده بود. ظهره‌وند که پس از بازگشت آقای احمدی‌نژاد به ایران، از محل ماموریت خود به تهران احضار شد، بدون اشاره به افراد یا گروهی، گفت قصد داشتند هنگام اقامت آقای احمدی‌نژاد در رم، با استفاده از تابش مقادیر بسیار زیاد اشعه ایکس، او را دچار مسمومیت کنند. این در حالی است که پس از ابراز تردید روزنامه‌های غیردولتی ایران درباره سخنان رئیس‌جمهور درباره طرح ربودن و ترور او در عراق، طی دو روز گذشته چند تن از مقام بلندپایه ایرانی بر وجود چنین طرح‌هایی تاکید کرده‌اند. به گفته ابوالفضل ظهره‌وند، اعضای هیات ایرانی یک روز پیش از ورود آقای احمدی‌نژاد به رم، در بازرسی اقامتگاه او متوجه مقدار زیاد اشعه ایکس شدند و پس از تعویض دستگاه بازرسی اشعه ایکس، هیچ تغییری در این مقدار رخ نداد. آقای ظهره‌وند با اشاره به اینکه استاندارد تابش اشعه ایکس دستگاه‌های بازرسی در ایتالیا ۳۰۰ واحد است، گفت: ابتدا به خرابی دستگاه مشکوک شدیم و به فرض اینکه دستگاه خراب است، دستگاه دیگری به محل آوردیم اما معلوم شد که مشکل از دستگاه نیست و ظاهرا اشعه از جایی کنترل می‌شد. آقای ظهره‌وند در ادامه با اشاره به خطر جانی بالا رفتن میزان اشعه ایکس از ۱۵۰۰ واحد، گفت: وقتی رئیس‌جمهوری وارد محل شد، میزان اشعه دستگاه بیشتر شد و به بالای ۱۰۰۰ رسید، به طوری که آثار ناشی از شدت اشعه در محیط داخل ساختمان کاملا احساس می‌شد. در این حال، آقای ظهره‌وند توضیح نداد چرا به رغم احساس خطر برای تغییر اقامتگاه رئیس‌جمهور اقدام نشد. او همچنین درباره واحد سنجش میزان اشعه ایکس موجود در اقامتگاه رئیس‌جمهور صحبت نکرد. آقای ظهره‌وند همچنین ارائه توضیح بیشتر درباره جزئیات طرح مسموم کردن آقای احمدی‌نژاد و هویت عوامل آن را به زمان مقتضی موکول کرد. خبر برنامه‌ریزی برای ترور محمود احمدی‌نژاد در رم، نخستین بار به وسیله یکی از مشاوران او عنوان شده بود. آقای ذبیحی گفته بود: از این رو برخی به فکر برکناری یا ترور رئیس‌جمهور افتادند که افشای توطئه ربودن رئیس‌جمهور در سفر به عراق و توطئه ترور ایشان در اجلا‌س فائو از آن جمله است که هر دو نیز به خواست خداوند در نطفه خفه شد.

ارسال نظر

هشتگ‌های داغ

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار