| کد مطلب: ۱۰۶۵۷۰۶
لینک کوتاه کپی شد

کنعانی: ایران در صف مقدم مبارزه با تروریسم قرار دارد

نشست خبری سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران برگزار شد. وی گفت: بازه زمانی اجرای توافق اخیر ایران و آمریکا تا سقف ۲ ماه است

کنعانی:  ایران در صف مقدم مبارزه با تروریسم قرار دارد

به گزارش آرمان ملی آنلاین،  «ناصر کنعانی»سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در این نشست با اشاره به فرا رسیدن روز گرامیداشت یاد قربانیان تروریسم ، گفت: جمهوری اسلامی ایران در صف مقدم مبارزه با تروریسم قرار دارد و همان طور که مقام معظم رهبری فرمودند  سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بزرگترین سازمان ضد تروریستی در جهان است .

وی همچنین با اشاره به پشت سر گذاشتن ۲۸ مردادماه گفت : حدود ۷۰ سال از کودتای آمریکایی و انگلیسی ۲۸ مرداد علیه دولت ملی در ایران می‌گذرد و مصاحبه اخیر وزیر خارجه اسبق  انگلیس در مصاحبه با گاردین در این ارتباط قابل توجه بود .

کنعانی با بیان اینکه دولت های  آمریکا و انگلیس باید  به خاطر دخالت‌هایشان در امور داخلی ایران در طول سال های گذشته پاسخگو باشند، گفت : پایان دادن به اتخاذ مواضع غیر سازنده و مداخله جویانه در امور داخلی ایران اولین گام ضروری در این رابطه است.

سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی در پاسخ به سوالی در مورد روند کنونی تبادل زندانیان و آزادسازی پول های ایران در کره جنوبی و این که این روند چه میزان طول خواهد کشید، گفت: بازه زمانی مشخص شده در این ارتباط از سوی  مقامات ذیربط حداکثر تا سقف دو ماه در نظر گرفته شده بود  و  در این مسیر توافق شکل گرفت.

وی با بیان این که روند اجرایی در مسیر توافق در حال پیشرفت است ، گفت: برخی از گمانه زنی های مطرح شده در ارتباط با این موضوع محلی از اعتبار ندارد و ما به روند کار توجه می کنیم .

کنعانی تصریح کرد : خوشبین هستیم  که در بازه زمانی مشخص شده روند انتقال پول های ایران  انجام شود و براساس اطلاعی که داریم مبتنی بر توافق انجام شده، کار در روند خوبی در حال انجام است.

 

ارسال نظر

هشتگ‌های داغ

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار