| کد مطلب: ۱۱۱۷۴۳۲
لینک کوتاه کپی شد

جنگ بایدن و نتانیاهو بر سر ماندن در قدرت

یک روزنامه آمریکایی در مطلبی نوشته است که اختلافات عمیقی بین نتانیاهو و بایدن به عنوان رهبران اسرائیل و آمریکا به دلیل تضاد منافع سیاسی داخلی وجود دارد.

جنگ بایدن و نتانیاهو بر سر ماندن در قدرت

به گزارش آرمان ملی آنلاین به نقل از همشهری آنلاین ؛ روزنامه آمریکایی واشنگتن پست در گزارشی به اختلاف بایدن و نتانیاهو بر سر قدرت پرداخته و در این ارتباط نوشته است:

اختلافات عمیقی بین نتانیاهو و بایدن به عنوان رهبران اسرائیل و آمریکا به دلیل تضاد منافع سیاسی داخلی وجود دارد.

نتانیاهو و شرکای ائتلاف راست‌گرای او، بایدن را که یکی از بهترین دوستان اسرائیل بود، از خود دور کرده‌اند. بایدن در ابتدا پس از حمله ۷ اکتبر از اسرائیل حمایت کامل و از آن جا دیدن کرد.

اسرائیلی‌ها نیز همدردی بایدن را درک کردند و با او همراه شدند. بایدن همچنین در طول ماه‌ها حملات به غزه، علی‌رغم تعداد بالای کشته‌های غیرنظامی در میان فلسطینی‌ها که منجر به افزایش انتقادات جهانی از جنگ علیه غزه شد،

همچنان حمایت خود را از اسرائیل حفظ کرد. اما بایدن بالاخره تصمیم گرفت با یک عملیات نظامی بزرگ در رفح مخالفت کند، چون موقعیت خود بایدن در انتخابات آتی آمریکا در خطر افتاده است و انتقادات از او بالا گرفته است.

برای نتانیاهو، پایان دادن به جنگ به معنای خشم گسترده علیه او حتی از سوی اعضای دولت دست راستی و در نتیجه انتخابات جدید و شاید سقوط او در انتخابات بعدی باشد. اگر نتانیاهو از قدرت برکنار شود، محاکمه او به اتهام فساد از سر گرفته خواهد شد و در این شرایط نتانیاهو بدلیل ترس از سقوط نمی خواهد جنگ در رفح متوقف شود، اما بایدن هم جنگ در رفح را باعث شکست خود در انتخابات آمریکا می داند و این مسئله باعث شده تا بایدن با جنگ در رفح مخالفت کند.

این وضعیت؛ تقابل بایدن و نتانیاهو را به دلیل تقلا برای ماندن در قدرت سیاسی افزایش داده است. این اختلاف بر سر قدرت است نه اختلاف بر سر مسائل انسانی غزه.

 

 

ارسال نظر

هشتگ‌های داغ

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار