| کد مطلب: ۱۱۱۶۹۱۴
لینک کوتاه کپی شد

مصر اسرائیل را تهدید کرد؛ پیمان کمپ دیوید را لغو می کنیم

تهدید مصر به لغو توافق کمپ دیوید مقامات ارشد اسرائیلی را بر آن داشت تا با همتایان مصری خود تماس بگیرند و از ماهیت و جزئیات خواسته‌ها مطلع شوند.

مصر اسرائیل را تهدید کرد؛ پیمان کمپ دیوید را لغو می کنیم

به گزارش آرمان ملی آنلاین به نقل از ایسنا؛ رسانه‌های اسرائیلی از تهدید مصر به اسرائیل برای لغو توافق کمپ دیوید در صورت عدم توقف عملیات این رژیم در شهر رفح خبر دادند و بر ضرورت بازگشت به مذاکرات جدی تاکید کردند.

روزنامه عبری «معاریو» نوشت مقامات مصری به «ویلیام برنز»، مدیر سرویس اطلاعات آمریکا اطلاع داده‌اند که آمریکا باید برای توقف عملیات خود در شهر رفح و بازگشت به مذاکرات جدی، اسرائیل را تحت فشار قرار دهد در غیر این صورت قاهره برای لغو توافقنامه کمپ دیوید اقدام خواهد کرد.

این روزنامه اسرائیلی نوشت لحن رسانه‌های مصری تند است و خواستار لغو این توافق شده‌اند، مساله‌ای که مقامات ارشد اسرائیلی را بر آن داشت تا با همتایان مصری خود تماس بگیرند و از ماهیت و جزئیات خواسته‌ها مطلع شوند.

در همین حال، این روزنامه نوشت برای اولین بار از زمان آغاز جنگ غزه، مصر از رانندگان کامیون‌های امدادی درخواست می‌کند که منطقه گذرگاه رفح را از سمت مصر تخلیه کنند و در عین حال به تقویت تدابیر امنیتی در آنجا ادامه می‌دهد که می توان آن را نگرانی ناشی از بروز ناامنی در منطقه مرزی تفسیر کرد.

 

 

 

ارسال نظر

هشتگ‌های داغ

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار