| کد مطلب: ۱۱۰۶۸۰۶
لینک کوتاه کپی شد

خط و نشان روسیه برای فرانسه

«پیوتر تولستوی» معاون دومای دولتی روسیه پنجشنبه هشدار داد که ارتش کشورش هر نظامی فرانسوی را که به اوکراین اعزام شود، خواهد کشت.

خط و نشان روسیه برای فرانسه

به گزارش آرمان ملی آنلاین به نقل از  ایرنا؛ تولستوی در مصاحبه با تلویزیون فرانسوی BFM گفت: ما همه سربازان فرانسوی را که به خاک اوکراین بیایند، خواهیم کشت. همه آنها را.

وی با اشاره به اظهارات امانوئل مکرون رئیس جمهوری فرانسه که گفته پاریس «هیچ محدودیتی» در حمایت از اوکراین ندارد، اظهار کرد که مسکو اهمیتی به «گفته‌ها و محدودیت‌های او نمی‌دهد.»

تولستوی افزود که در حال حاضر ۱۳ هزار مزدور در اوکراین حضور دارند. به گفته وی، ۳۶۷ مزدور فرانسوی به اوکراین رفته‌اند که تاکنون ۱۴۷ تن آنها کشته شده‌اند.

این در حالی است که سرگئی ناریشکین مدیر سرویس اطلاعات خارجی روسیه (SVR) سه‌شنبه گفت که فرانسه در حال آماده کردن گروهی متشکل از ۲ هزار نیروی نظامی برای اعزام به اوکراین است.

ناریشکین گفت: نیروهای مسلح روسیه این گروه نظامی را هدف مشروع تلقی می‌کند. این بدان معنی است که این گروه به سرنوشت همان فرانسوی‌هایی دچار می‌شود که با شمشیر به دنیای روس آمدند.

مکرون چندی پیش پس از میزبانی نشستی که با حضور سران و مقام‌های بلندپایه ۲۰ کشور در پاریس برگزار شد، اظهار کرد: در حال حاضر، اجماعی برای اعزام نیرو به میدان نبرد وجود ندارد.

وی افزود، اما «هیچ چیزی را نمی‌شود، رد کرد. ما هر کاری که لازم باشد، انجام می‌دهیم تا روسیه پیروز نشود.»

اما استفان سژورنه وزیر خارجه فرانسه گفت: در مورد احتمال حمایت طولانی‌مدت ما از اوکراین تردید وجود دارد.

سباستین لکورنو وزیر دفاع فرانسه نیز گفت که در حال حاضر هیچ طرحی برای اعزام نیروی نظامی به اوکراین وجود ندارد.

کشورهای مختلف از جمله انگلیس، اسلواکی، رومانی و ایتالیا اعزام نیروی نظامی ناتو به اوکراین را رد کرده‌اند.

ارسال نظر

هشتگ‌های داغ

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار