| کد مطلب: ۱۰۶۵۸۰۹
لینک کوتاه کپی شد

این مشکل فقط در ایران نیست؛ خانواده‌ها در تمام جهان فقیرتر شده‌اند

دو بانک معتبر سوئیسی گزارش داده‌اند که ثروت خالص خانواده‌ها در تمامی جهان در یک سال گذشته 2.4 درصد کمتر شده و حالا عدد 454 هزار میلیارد دلار را نشان می‌دهد. به این ترتیب خانواده‌های جهان نسبت به یک سال قبل فقیرتر شده‌اند.

این مشکل فقط در ایران نیست؛ خانواده‌ها در تمام جهان فقیرتر شده‌اند

‌به گزارش آرمان ملی آنلاین، دو بانک کردیت سوئیس و یو بی اس سوئیس به‌طور مشترک گزارش داده‌اند که مجموع ثروت خانوارها در سراسر جهان طی سال گذشته، ۲.۴ درصد کم شده و به ۴۵۴ تریلیون دلار رسیده است. این نخستین بار در ۱۵ سال گذشته است که شاهد کاهش ثروت خانوارها در جهان هستیم.

تحقیق این دو بانک حاکی از آن است که بخش قابل توجهی از کاهش ۱۱.۳ تریلیون دلاری ثروت خانوارها در جهان به خاطر کاهش ارزش پول کشورهای دیگر در برابر دلار بوده است.

گفته می‌شود؛ دارایی‌های پولی خانوارهای جهان نسبت به دیگر دارایی‌ها بیشترین افت را در سال ۲۰۲۲ داشته و دارایی‌های ملکی آنها در برابر کاهش ارزش مقاومت کرده است.

خبرگزاری مهر به نقل از راشاتودی نوشت: در حال حاضر به ازای هر نفر از جمعیت جهان ۸۴ هزار و ۷۱۸ دلار ثروت وجود دارد که نسبت به سال ۲۰۲۱، ۳.۶ درصد کمتر است.

خانوارهای اروپایی و آمریکایی بیشترین کاهش ثروت را در جهان تجربه کرده و ۱۰.۹ تریلیون دلار را از دست داده‌اند و این در حالی است که ثروت خانوارها در کشورهای آمریکای لاتین ۲.۴ تریلیون دلار افزایش داشته است.

در میان کشورها هم خانوارهای آمریکایی بیشترین افت ثروت را به ثبت رسانده و پس از آمریکا، خانوارهای ژاپنی، چینی، کانادا و استرالیایی بیشترین افت ثروت خالص را به داشته‌اند. در روسیه، مکزیک، هند و برزیل اما موضوع برعکس بود و ثروت خانوارها افزایش داشته است.

ارسال نظر

هشتگ‌های داغ

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار