| کد مطلب: ۱۰۶۲۹۳۷
لینک کوتاه کپی شد

در جلسه پوتین و پریگوژین چه گذشت؟

سخنگوی کرملین افشا کرد که نشست سه ساعته بین پریگوژین و پوتین ۲۹ جولای۲۰۲۳ (امروز شنبه) و با حضور ۳۵ نفر از جمله فرماندهان واگنر انجام شد که وفاداری خود را بار دیگر به رئیس‌شان اعلام کردند.

در جلسه پوتین و پریگوژین چه گذشت؟

به گزارش آرمان ملی آنلاین، یک ماه پس از شورش نافرجام واگنرها علیه دولت روسیه، به نظر می‌رسد یوگنی پریگوژین رئیس این گروه به روسیه برگشته است.

روزنامه ایندیپندنت در گزارشی می‌نویسد: بر اساس مفاد توافق آتش بس میان پریگوژین و ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه با میانجی‌گری الکساندر لوکاشنکو، رئیس جمهوری بلاروس به تاریخ ۲۴ ژوئن سال جاری میلادی، به رئیس گروه واگنر گفته شد که باید با اسکان در بلاروس موافقت کند درحالیکه به نیروهایش دستور داده شد تا پیش از پیوستن مجدد به ارتش روسیه در بلاروس اردو بزنند یا بدون ترس از تحت پیگرد قرار گرفتن از این گروه خارج شوند.

بعدا مشخص شد پریگوژین پنج روز پس از کودتای نافرجام و بجای آنکه با توجه به توافق آتش بس به مینسک برود، در یک جلسه رو در رو با پوتین در کرملین حضور یافت که این مساله معمای ماجرا را عمیق‌تر کرد.

دیمیتری پسکوف، سخنگوی کرملین افشا کرد که نشست سه ساعته بین پریگوژین و پوتین ۲۹ ژوئن ۲۰۲۳ و با حضور ۳۵ نفر از جمله فرماندهان واگنر انجام شد که وفاداری خود را بار دیگر به رئیس‌شان اعلام کردند.

در ماه جاری میلادی او همچنین در ویدئوهایی که ظاهرا در خاک بلاروس فیلمبرداری شده، دیده شده است؛ جاییکه برخی از نیروهای واگنر در حال آموزش برخی از نیروهای بلاروسی هستند.

اکنون نیز پریگوژین در تصویری که توسط "دیمیتری سیتی"، وابسته واگنر در فیسبوک منتشر شد، ظاهر شده و در آن تصویر لباس‌های غیررسمی پوشیده و با سفیری که شبکه خبری بی‌.بی‌.سی او را "فردی ماپوکا"، یکی از مقام‌های جمهوری آفریقای مرکزی، در هتل "ترزینی پالاس" معرفی کرده، عکس گرفته است. این تصویر در سن پترزبورگ و در حاشیه اجلاس سران روسیه و آفریقا گرفته شده است.

 

 

ارسال نظر

هشتگ‌های داغ

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار