| کد مطلب: ۱۰۵۶۶۴۲
لینک کوتاه کپی شد

روسیه نام «باخموت» را عوض کرد

رئیس جمهوری خلق دونتسک گفت: باخموت این بدشانسی را داشت که اوکراینی بود. اکنون اوکراین نیست، روسیه است. باخموت نیست--آرتموفسک است.

روسیه نام «باخموت» را عوض کرد

به گزارش آرمان‌ملی‌آنلاین ، رئیس جمهوری خلق دونتسک سه‌شنبه (۲۳ مه) از شهر باخموت در این منطقه که به تصرف روسیه درآمده، بازدید کرد و گفت باخموت اکنون با نام خود در دوران شوروی سابق «آرتموفسک» شناخته می‌شود. 

به گزارش شبکه «سی‌ان‌ان»، «دنیس پوشیلین» در ویدئویی که در تلگرام منتشر کرد، گفت: باخموت این بدشانسی را داشت که اوکراینی بود. اکنون اوکراین نیست، روسیه است. باخموت نیست--آرتموفسک است.

بعد از اعلام طرف روس درباره تسلط بر باخموت، رئیس‌جمهور اوکراین تایید کرد که این شهر دیگر در کنترل نیروهای کی‌یف نیست.

باخموت یک مرکز حمل و نقل و لجستیک منطقه‌ای است که در بخش تحت کنترل اوکراین در منطقه دونتسک دونباس قرار دارد. روسیه منطقه دونتسک را به همراه لوهانسک، خرسون و زاپوریژیا که در مجموع حدود ۱۵ درصد از خاک اوکراین را تشکیل می‌دهند بعد از همه‌پرسی به خاک خود الحاق کرد. 

شرق نوشت، در ویدئوی مذکور که از این بازدید منتشر شده، پوشیلین در خیابان‌های این شهر که به شدت آسیب دیده قدم می‌زند و پرچم جمهوری خلق دونتسک را بر روی یک ساختمان نصب می‌کند. 

پوشیلین در ویدئوی مذکور همچنین می‌گوید تصرف باخموت مسیر را برای دستاوردهای بیشتر نیروهای روس در اوکراین باز می‌کند. او همچنین قول داد که شهر بازسازی شود و خانه‌ها، محل کار و مدارس جدید ساخته شود. 

 

 

ارسال نظر

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار