| کد مطلب: ۶۰۱۴۷۹
لینک کوتاه کپی شد

سازوکار ویزای مصری برای ایرانی‌ها / جزیزه سه‌گوش سینا را بیشتر بشناسید

به گفته معاون گردشگری کشور ساز و کار صدور وزیرا برای گردشگران ایرانی در مصر، از سوی وزارت امور خارجه تاکنون مشخص و اعلام نشده است.

سازوکار ویزای مصری برای ایرانی‌ها / جزیزه سه‌گوش سینا را بیشتر بشناسید

آرمان ملی آنلاین اعتمادنوشت، علی‌اصغر شالبافیان گفت: به تازگی نیز وزارت گردشگری مصر خبر صدور ویزا برای گردشگران ایرانی را اعلام کرده است، اما هنوز از سوی وزارت امور خارجه کشورمان به معاونت گردشگری اعلام مکتوبی صورت نگرفته است.

به گزارش ایسنا، معاون گردشگری اظهار کرد:‌ نخست باید ساز و کار این اقدام، مکانیسم و چگونگی صدور ویزای مصر برای گردشگران ایرانی از سوی دولت آن کشور به اطلاع مقام رسمی کشورمان برسد که هنوز به ما اعلام نشده است.

پایگاه خبری مصراوی چندی پیش به نقل از احمد عیسی ـ وزیر گردشگری مصر ـ از صدور روادید (ویزا) ‌ مصر برای گردشگران ایرانی خبر داد. وزیر گردشگری مصر در یک نشست خبری اعلام کرد که کشورش به شهروندان چین، هند، رژیم صهیونیستی، ترکیه، ایران، مراکش و الجزایر ویزای گردشگری و تسهیلات دیگر می‌دهد. البته او تاکید کرده که شهروندان ایرانی تنها از طریق شرکت‌های گردشگری می‌توانند وارد مصر شوند و در حال حاضر تنها می‌توانند به «جنوب سینا» سفر کنند.

محمدحسین سلطانی فرد ـ رئیس دفتر حافظ منافع ایران در مصر ـ پس از اعلام این خبر در توییتر نوشت: «گردشگران از طریق شرکت‌ها و تورهای جهانگردی و بر اساس برنامه‌ای که مورد توافق دو کشور قرار خواهد گرفت وارد مصر خواهند شد. ویزا در فرودگاه صادر می‌شود.»

«سینا»؛ منطقه‌ای که دولت مصر فعلا اجازه سفر به گردشگران ایرانی را به آن داده است، در واقع شبه‌جزیره‌ای سه‌گوش است که میان دریای مدیترانه (از سوی شمال) و دریای سرخ (از سوی جنوب) و کانال و خلیج سوئز قرار گرفته و مساحت آن در حدود ۶۰ هزار کیلومتر مربع است که دارای مرز مشترک با اراضی اِشغالی فلسطین بوده که از همین‌رو، منطقه‌ای چالش‌برانگیز به شمار می‌آید.

ارسال نظر

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار