| کد مطلب: ۶۱۳۰۸۸
لینک کوتاه کپی شد

بدست آوردن ۶۱ رکورد در فولاد مبارکه بسیار مهم و بیانگر تلاش مستمر مدیریت و کارکنان این شرکت است

عضو کمیسیون صنایع مجلس شورای اسلامی در خصوص تولید ۱۰ میلیون و ۲۴۴ هزار تنی فولاد مبارکه و سهم ۳۴ درصدی این بنگاه بزرگ اقتصادی در تولید فولاد کشور گفت: این اعداد بزرگی است و با این روند می‌توانیم به صادرات و بدست آوردن درآمد قابل توجه ارزی امیدوار باشیم.

بدست آوردن ۶۱ رکورد در فولاد مبارکه بسیار مهم و بیانگر تلاش مستمر مدیریت و کارکنان این شرکت است

آرمان ملی آنلاین - به گزارش آرمان ملی آنلاین به نقل از جهان فولاد، به‌تازگی محمدیاسر طیب‌نیا، مدیرعامل فولاد مبارکه از بدست آوردن ۶۱ رکورد در سال ۱۴۰۱ خبرداد و اظهار داشت: اگرچه در حال حاضر تولید در صنعت کشور به طور میانگین با ۶۰ درصد ظرفیت و در برخی صنایع با ۳۰ درصد در حال انجام است، اما خوشبختانه شاهد این هستیم که فولاد مبارکه با صددرصد ظرفیت خود مشغول فعالیت است.

طیب‌نیا با اعلام اینکه تولید گروه فولاد مبارکه ۱۰ میلیون و ۲۴۴ هزار تن است گفت: این گروه سهم ۳۴ درصدی از تولید فولاد کشور را برعهده دارد. با درنظرگرفتن نقش تأثیرگذار فولاد مبارکه و دستاوردهای آن، این شرکت را می‌توان به عنوان الگوی ملی بنگاه‌داری معرفی کرد.

در این رابطه عبدالناصر درخشان، یک عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه امروزه فولاد مبارکه به یک برند تبدیل شده است؛ گفت: فولاد مبارکه نه تنها در ایران بلکه در جهان شناخته شده است.

درخشان با اشاره به اینکه محصولات فولاد مبارکه در داخل از محبوبیت قابل توجهی برخوردار است، بیان کرد: فولاد مبارکه نه تنها در تنوع تولید بلکه در کیفیت تولیدات نیز جایگاه قابل توجهی دارد.

فولاد مبارکه در آستانه تبدیل‌شدن به الگوی ملّی

وی با اعلام اینکه فولاد مبارکه در بین فولادسازی‌های جهان شناخته شده است؛ خاطرنشان کرد: فولاد مبارکه در بین برندهای جهانی شناخته شده و به جرات می‌توان ادعا کرد که محصولات فولاد مبارکه قدرت رقابت با مشابه خارجی را دارد.

نماینده ایرانشهر در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه فولاد مبارکه نقش قابل توجهی در خودکفایی و مبارزه با تحریم‌ها دارد گفت: فولاد مبارکه یک تولید و اشتغال پایدار است و سهم قابل توجهی در اقتصاد و اشتغال کشور دارد.

وی در خصوص بدست آوردن ۶۱ رکورد در یک سال اظهار داشت: این عدد بیانگر تلاش مستمر مدیریت و کارکنان است و مشخص می‌شود که تولید در قالب برنامه هدفگذاری شده و فولاد مبارکه به هدفگذاری و برنامه ترسیم شده دست یافته است.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه وقتی یک بنگاه اقتصادی بدین اندازه توانمند ظاهر می‌شود، باید موانع و مشکلات از پیش پای آن برداشته شود؛ افزود: قطع برق و گاز صنایع به ویژه فولادسازی ها، تجربه تلخی است که همه ساله شاهد آن هستیم واین مشکل می‌تواند صنایع بزرگی همچون فولاد مبارکه را با چالش روبه‌رو کند.

وی با اشاره به اینکه در آستانه تابستان دیگری قرار داریم گفت: متأسفانه نگران این هستیم که بار دیگر برق فولاد سازی‌ها قطع شود.

درخشان با اشاره به نامگذاری سال بیان داشت: برای سال جاری مهار تورم و رشد تولید در نظر گرفته شده که هر با یکدیگر منطبق هستند، یعنی از می‌خواهیم تورم را مهار کنیم، باید رشد تولید اتفاق بیفتد تا در نتیجه رشد تولید، قیمت‌ها پایین بیاید و مهار تورم اتفاق بیفتد.

وی از بحران گسترده برای صنایع خبر داد و افزود: از کارگاه‌های کوچک تا کارخانه‌های بزرگ با مشکل روبه‌رو هستند، بنابر این باید مراقب باشیم که مشکلات باعث بحران برای صنایع نشود.

ارسال نظر

هشتگ‌های داغ

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار