| کد مطلب: ۵۱۲۷۱۹
لینک کوتاه کپی شد

وزیر ارتباطات:

مردم به زودی طعم اینترنت پرسرعت را می‌چشند

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات اظهار داشت: هر چند هنوز مردم این اینترنت پرسرعت را حس نمی‌کنند اما این نوید را می‌دهیم به زودی مردم طعم شیرین سرعت بالای اینترنت را می چشند.

مردم به زودی طعم اینترنت پرسرعت را می‌چشند

آرمان ملی آنلاین - به گزارش آرمان ملی آنلاین به نقل از ایلنا، عیسی زارع‌پور در نهمین همایش بانکداری الکترونیک و نظام‌های پرداخت با بیان اینکه به زودی مردم طعم اینترنت پرسرعت وبا کیفیت را می‌چشند، اظهار داشت: در حال حاضر حدود ٧٠ درصد نیاز مردم در دنیا از طریق ارتباطات ثابت تامین می‌شوند که رتبه ایران در این موضوع ته جدول است اما برای حل این مسأله برنامه‌ای در دستور کار داریم به این صورت که ٨٠ درصد مردم و خانوار را تحت پوشش فیبر نوری قرار دهیم.

وی با بیان اینکه تا پایان دولت یعنی تا ٣ سال آینده این وعده محقق خواهد شد، ادامه داد: هر چند این توسعه فیبر نوری کار سختی است اما آن را شروع کردیم و در حال حاضر ٢.۵ میلیون خانوار تحت پوشش این فیبر نوری قرار گرفته‌اند و این عدد را سال آینده به ١٠ میلیون خانوار می‌رسانیم.

وزیر ار تباطات با اشاره به سرعت اینترنت با فیبر نوری گفت: سرعت اینترنت پس از اجرای فیبرنوری به ٩٠٠ مگابیت در ثانیه می‌رسد یعنی ٨٠ برابر سرعت وای فای، اما هنوز مردم آن را حس نمی‌کنند.

وی گفت: هر چند هنوز مردم این اینترنت پرسرعت را حس نمی‌کنند اما این نوید را می‌دهیم به زودی مردم طعم شیرین سرعت بالای اینترنت را می چشند.

زارع‌پور تاکید کرد: در آینده اتوبان‌های کشور و شهرها تبدیل به اتوبان‌های فیبر نوری می‌شود و تمام مردم می‌توانند کارهای خود را از راه دور انجام دهند.

وزیر ارتباطات گفت: در حال حاضر ٩٠ درصد روستاهای بالای ٢٠ خانوار در کشور به اینترنت دسترسی دارند و دسترسی روستاییان به اینترنت را تسهیل می‌کنیم.

وی با بیان اینکه تاکنون ۶ پرتاب ماهواره‌ای داشتیم، گفت: تا پایان سال هم یک پرتاب ماهواره تحت عنوان شهید سلیمانی مربوط به اینترنت اشیاﯨ خواهیم داشت که برای اولین بار است که به این فناوری دست پیدا کرده‌ایم.

وزیر ارتباطات ادامه داد: فناوری تمام حوزه‌ها از جمله کشاورزی، معدن ، بانک و حتی دامپروری را متحول می‌کند و با فناوری امکان خلق ارزش وجود دارد که نتیجه آن راحتی زندگی مردم است.

وی با بیان اینکه برای توسعه اقتصاد دیجیتال و رفع موانع آن کارگروهی با حضور ١٠ عضو کابینه دولت ایجاد شده اظهار داشت: برای توسعه اقتصاد دیجیتال ظرفیت خوبی در دولت ایجاد شده و در زیرساخت‌های اقتصاد دیجیتال که خودش زیرساخت توسعه کل کشور بوده اتفاقات خوبی افتاده و گام‌های بلندی در این توسعه زیرساخت‌ها برداشته شده‌ است.

ارسال نظر

هشتگ‌های داغ

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار