| کد مطلب: ۱۰۶۶۷۴۹
لینک کوتاه کپی شد

کدام شاخص‌ها در بورس منفی شد؟

آرمان ملی: بازار سهام روز گذشته از ابتدای معاملات با فشار فروش ملموسی مواجه بود و درنهایت بیشتر شاخص‌ها به رنگ سرخ درآمدند و سهامداران را با زیان مواجه ساختند.

کدام شاخص‌ها در بورس منفی شد؟

شاخص کل بورس تهران در پایان معاملات دیروز با ۲۱ هزار و ۳۰۷ واحد کاهش در ارتفاع ۲ میلیون و ۱۲۹ هزار واحد ایستاد و شاخص هم‌وزن با ۹ هزار و ۵۹۹ واحد کاهش به ۷۱۶ هزار و ۸۶۰ واحد و شاخص قیمت با پنج هزار و ۴۵۶ واحد رشد به ۴۰۷ هزار و ۴۶۹ واحد رسید همچنین در معاملات بورس تهران، بیش از هشت میلیارد و ۳۱۳ میلیون سهم، حق تقدم و اوراق بهادار به ارزش ۶۴ هزار و ۹۱۳ میلیارد ریال معامله شد.

پتروشیمی پردیس (شپدیس) با ۱۲۱ واحد، سیمان اصفهان (سصفها) با ۱۰۱ واحد، صنایع پتروشیمی کرمانشاه (کرماشا) با ۹۹ واحد و پلی پروپیلن جم (جم پیلن) با ۸۸ هزار واحد تاثیر مثبت بر شاخص بورس داشتند در مقابل، پتروشیمی نوری (نوری) یک هزار و ۶۸۵ واحد، فولاد مبارکه اصفهان (فولاد) با یک هزار و ۵۹۳ واحد، صنایع پتروشیمی خلیج فارس (فارس) با یک هزار و ۳۹۳ واحد، ملی صنایع مس ایران (فملی) با یک هزار و ۳۶۶ واحد تاثیر منفی بر شاخص بورس داشتند.

بر پایه این گزارش، تامین سرمایه کاردان (تکاردان)، گسترش سرمایه‌گذاری ایران خودرو (خگستر)، شرکت سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی (شستا)، ایران خودرو (خودرو)، سامان گستر اصفهان (ثامان) در نمادهای پُرتراکنش قرار داشتند و شاخص فرابورس نیز ۲۹۶ واحد کاهش داشت و به ۲۶ هزار و ۴۸۰ واحد رسید. در این بازار بیش از پنج میلیارد و ۹۹۶ میلیون برگه سهم و اوراق مالی داد و ستد شد.

سرمایه‌گذاری مالی سپهر صادرات (وسپهر)، مجتمع صنعتی آرتاویل تایر (پارتا)، داروسازی دانا (ددانا)، تجارت الکترونیک پارسیان کیش (تاپکیش) و کشتیرانی دریای خزر (حخزر) با تأثیر مثبت بر این شاخص همراه بودند و پلیمر آریا ساسول (آریا)، پتروشیمی زاگرس (زاگرس)، پتروشیمی تندگویان (شگویا)، ایران خودرو دیزل (خاور)، بانک دی (دی) و به‌همن دیزل (خدیزل) با تاثیر منفی بر شاخص فرابورس همراه بودند.

نمادهای نوری، فولاد و فارس بیش‌ترین تاثیر منفی را بر روی شاخص کل گذاشتند و در تاثیرگذاران برتر نماد مثبتی حضور ندارد و شاخص کل هم وزن نیز در پایان معاملات امروز با کاهش ۱. ۳۲ درصدی همراه شد و به سطح ۷۱۶ هزار واحدی رسید.

ارزش معاملات خرد بازار سهام نیز در پایان معاملات روز گذشته به ۵۷۰۰ میلیارد تومان رسید که از این مقدار، ۳۱۰۰ میلیارد تومان متعلق به بازار بورس، ۱۷۰۰ میلیارد تومان متعلق به فرابورس و ۹۰۰ میلیارد تومان متعلق به صندوق‌های سهامی بوده است.

ارسال نظر

هشتگ‌های داغ

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار