| کد مطلب: ۱۱۱۲۱۴۸
لینک کوتاه کپی شد

باورنکردنی: تیم‌هایی که یک فصل نباختند و قهرمان نشدند!

شکست ناپذیر بودن هیچ تضمینی برای قهرمان شدن نیست و حالا نگاهی خاص به بدشانس‌های جهان فوتبال داریم.

 باورنکردنی: تیم‌هایی که یک فصل نباختند و قهرمان نشدند!

 به گزارش آرمان ملی آنلاین ، شکست ناپذیری اگر چه در کلام، متشکل از دو کلمه 11 حرفی است اما اینکه تمام بازیکنان یک تیم بتوانند ذهنیت شکست ناپذیری داشته باشند، مسئله‌ای بزرگتر از فرمول‌های ریاضی و شیمی عنوان می‌شود. شکست ناپذیری انسان در زندگی اجتناب ناپذیر است اما مگر می‌شود 11 بازیکن یا بیشتر هر هفته به عنوان بازیکنان یک تیم وارد زمین شوند و از این موضوع فرار کنند؟ قطعا در این لحظه به این فکر می‌کنید که شکست ناپذیری به معنای موفقیت است اما هرگز اینگونه نیست.

شکست ناپذیران زیادی داشته‌ایم که موفقیتشان با دوری از شکست‌ها رقم خورده و بایر لورکوزن تحت هدایت ژابی آلونسو آخرین نمونه در این زمینه است. در فوتبال ایران پرسپولیس در دهه 50 و استقلال با فرهاد مجیدی این اتفاق را تجربه کرد و در اروپا هم نمونه‌های زیادی وجود دارد. قطعا قهرمانی آرسنال در فصل 2003/04 که با بالا بردن جام طلایی همراه شد یک استعاره برای شکست ناپذیری در لغت نامه فوتبالی‌ها به شمار می‌رود اما این اتفاق شکست ناپذیری است. ما تعدادی از بدشانس‌ترین تیم‌های فوتبال را انتخاب کرده‌ایم که یک فصل کامل را همراه با شکست ناپذیری پشت سر گذاشته‌اند اما لمس کردن جام برایشان یک آرزو بوده است.

 اوبیلیک صربستان 1998/99

یک فصل شکست ناپذیری آن هم در دوران سخت منطقه بالکان‌ها که باشگاه اوبیلیک به عنوان نماینده پادشاه در فوتبال حمایت می‌شد و حتی در زمان ورود به زمین، با اسکورت نظامیان وارد زمین می‌شدند. این تیم در فصل 1998/99، یک فصل بدون شکست را تجربه کرد اما پارتیزان هم مسیر آنها بود و با شکست ناپذیری توانست قهرمان صربستان شود. نتایج اوبیلیک فوق العاده بود و آنها در این فصل 64 امتیاز به واسطه 20 برد و 4 تساوی به دست آوردند و تساوی در هفته پایانی مقابل تیم پایانی جدول، باعث شد جام از آنها گرفته شود و بدین ترتیب این باشگاه در همان پایان فصل تصمیم به انحلال بگیرد.

 اتلتیکو مینیرو 1977

سیستم لیگ فوتبال برزیل اکنون پیچیده است اما در گذشته تشخیص فرمول‌های این لیگ بسیار سخت‌تر از شرایط کنونی بود. در سال 1977، 62 تیم در سه لیگ جداگانه بازی می‌کردند و در این بین سه تیم برتر همراه با تیم دوم برتر این سه لیگ راهی نیمه نهایی می‌شدند. مینیرو 21 بازی در مجموع لیگ و حذفی پیروز بود و در قیاس با سائوپائولو 10 امتیاز جلوتر بود اما جام قهرمانی در لحظه آخر از دست آنها سر خورد و شکست در ضربات پنالتی تمام قصه را خراب کرد.

 ستاره سرخ بلگراد 2007-08

الکساندر یانکوویچ در شروع فصل 2007/08 هدایت این تیم را عهده گرفت و پس از یک فصل بدون شکست، اخراج شد. او نیازی نبود که لیگ را ببرد بلکه دوازده تساوی در یک فصل بسیار فاجعه است ولو اینکه شما در یک بازی از فصل هم شکست نخورید.

 گالاتاسرای 1985-86

آنها با 20 برد و 16 تساوی از بشیکتاشی که 22 برد، 12 تساوی و 2 باخت را تجربه کرده بود شرایط بهتری داشت. هر دو تیم در پایان فصل 56 امتیازی شدند اما ملاک قهرمانی ابتدا تفاضل گل بود و پس از آن شمار گل‌های زده که بشیکتاش در هر کدام از این دو آمار بیشتر بود.

 الاهلی 2014-15

قدرت گلزنی عمر السوما و خلق موقعیت‌های زیبا برونو سزار تمام شرایط ممکن را برای یک فصل ایده آل فراهم کرده بود. در پایان فصل 17 برد و 9 تساوی داشتند اما 60 امتیازی که دشت کردند برای تصاحب صدر جدول کافی نبود. النصر با 64 امتیاز و قبول دو شکست مقابل الاهلی، قهرمان لیگ شد تا یکی از درام‌ترین سناریو‌های تاریخ جهان فوتبال توسط سبزپوشان ثبت شود.

 

ارسال نظر

هشتگ‌های داغ

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار