| کد مطلب: ۱۱۰۸۷۶۰
لینک کوتاه کپی شد

چطور می‌توانید به بایرن و لیورپول نه بگویید

ژابی سوپراستار: شماره یک جهان و شاید رئال مادرید!

در آلمان مشخص شده است که ژابی آلونسو در بایر لورکوزن می‌ماند و به پیشنهادهای بایرن مونیخ و لیورپول نه می‌گوید.

ژابی سوپراستار: شماره یک جهان و شاید رئال مادرید!

به گزارش آرمان ملی آنلاین ، ژابی آلونسو با شایستگی به مربی مد روز در اروپا تبدیل شده است. زمانی که او یک سال و نیم پیش، در تاریخ ۵ اکتبر ۲۰۲۲، به بایر لورکوزن پیوست، این تیم با پنج امتیاز از ۲۴ امتیاز ممکن در بازی‌های اخیرش در رتبه یکی به آخر جدول بوندسلیگا بود.

حالا و با تغییر همه چیز، طبق گزارش روزنامه بیلد، مربی اسپانیایی تصمیم گرفته است که یک فصل دیگر هم در بایر لورکوزن ادامه دهد. به نظر می‌رسد تصمیم برای ادامه‌ی کار او گرفته شده و این ممکن است امروز در یک کنفرانس مطبوعاتی اعلام شود، که باعث می‌شود باشگاه‌های بایرن مونیخ و لیورپول که او را در لیست مربیان مورد علاقه‌ی خود داشتند، بی‌گزینه باقی بمانند.

در ابتدا بسیاری به او باور نداشتند و در مورد موفقیت در بایر لورکوزن شک داشتند. سایمون رولفس، مدیر ورزشی بایر لورکوزن، در مورد این موضوع اعتراف کرده است: «او تایید بسیاری را گرفته بود اما همچنین شک و تردیدهایی هم وجود داشت. او به‌عنوان یک ستاره جوان جهانی دیده می‌شد اما برخی او را به چشم یک مربی کم‌تجربه که هنوز به سطح جهانی نرسیده، می‌دیدند.

آغاز دورانش در لورکوزن شک و تردیدها را تقویت کرد. او تنها یکی از هفت بازی اول خود را با پیروزی به پایان رساند و از لیگ قهرمانان خداحافظی کرد و به لیگ اروپا رفت.

در آن زمان پیرو هینکاپیه به مارکا گفته بود: «نتایج در حال حاضر مطلوب نیستند، اما ژابی می‌تواند یک مربی عالی باشد. او ابزارهای لازم برای این کار را دارد. این موضوع شبیه به زمانی است که او یک بازیکن بود. او می‌خواهد ما با انرژی بالا، متمرکز و اینکه اگر با ۱۱ نفر حمله کنیم، با ۱۱ نفر هم دفاع می‌کنیم، بازی کند.»

صعود به مرحله حذفی لیگ اروپا و سپس شکست مقابل رم در نیمه‌نهایی، نشان داد که آنها پتانسیل زیادی برای فصل آینده دارند. پس از یک بازگشت بزرگ آنها در بوندسلیگا ششم شدند و در رقابت‌های اروپایی ماندند.

ازکوئیل پالاسیوس در مورد موفقیت لورکوزن با آلونسو گفته بود: «لحظات دشوار و کار کردن تحت فشار به ما کمک کرد تا بهتر یکدیگر را بشناسیم و می‌توانم بگویم که ژابی دقیقاً همان چیزی است که انتظار داشتیم. مربی ما را می‌شناسد و امسال ما مزیت شروع از ابتدا با او را داریم.»

صحبت‌های بازیکن سابق ریورپلاته در مارکا خبر از فصلی بزرگ را داده بودند. حالا باشگاه بایر لورکوزن تنها تیمی در اروپاست که در تمام رقابت‌ها بدون شکست باقی مانده است. ۳۸ بازی تاکنون انجام داده‌اند که ۳۳ برد و پنج مساوی ثبت کرده‌اند، ۱۰۹ گل به ثمر رسانده‌اند و ۳۰ گل خورده‌اند.

فرناندو کارو، مدیر اجرایی لورکوزن در مورد روند خوب لورکوزن گفته است: «در واقع، هیچ وقت در تمام تاریخ، یک تیم بوندسلیگا در این تعداد بازی بدون شکست باقی نمانده است.» در واقع، این تیم در پنج لیگ بزرگ، بیشترین گل را در هر ۹۰ دقیقه (۲.۸۶) زده و دومین خط دفاع برتر را دارد. (میانگین ۰.۷۲ گل در هر بازی)

«در سطوح مربیگری، آلونسو در حال حاضر شماره یک جهان است.»

یکی از گزینه‌های جذاب برای ژابی آلونسو رئال مادرید است. گزارش‌های منتشرشده از اسپانیا حاکی از این است که مادریدی‌ها او را به‌عنوان جانشین کارلو آنچلوتی می‌بینند و ممکن است این تصمیم ژابی آلونسو برای ماندن مربوط به علاقه رئال باشد.

لورکوزن از یک سو، دومین تیم با بیشترین پاس در هر ۹۰ دقیقه (۶۰۵.۳) در لیگ‌های بزرگ است و از سوی دیگر، در ۱۲ بازی از ۲۶ مسابقه‌ای که در بوندسلیگا انجام شده است، توانسته است دروازه‌اش را بسته نگه دارد.

بایر لورکوزن توانایی این را دارد که به ۱۱ باری که بایرن مونیخ قهرمانی بوندسلیگا را به دست آورده پایان دهد و موفقیت‌های بیشتری هم در این فصل به دست آورد. آلونسو در این مورد گفته است: «ما در سه رقابت حضور داریم، اما وارد یک فاز بسیارحساس از فصل شده‌ایم. می‌خواهیم کم‌کم پیش برویم و ببینیم چه چیزی را به دست خواهیم آورد.»

یورگن کلوپ پیش‌تر در مورد موفقیت‌های او گفته بود: «نسل بعدی مربیان در حال ظهور است و من می‌گویم که آلونسو برجسته‌ترین آنهاست.»

مربی آفتاب‌پرست

داشتن تجربه در سه کشور مختلف (اسپانیا، انگلیس و آلمان) زیر نظر بهترین مربیان جهان، آلونسو را به یک مربی کامل تبدیل کرده است. او در این مورد می‌گوید: «من از همه مربیانم چیزهایی یاد گرفته‌ام و آنها را تبدیل به الگوی خودم کرده‌ام.

بنیتز برای من فوتبال و تاکتیک است. اینکه چگونه به چیدمان تیم کمک کنیم، چه کاری انجام دهیم. گواردیولا به شما می‌گوید ما اینطور بازی می‌کنیم و این اتفاق می‌افتد. از مورینیو قدرت و هوشی که برای ارتباط برقرار کردن دارد را یاد گرفته‌ام. از لوئیس آراگونس من با اعتقاد و توانایی تعریف کردن آنچه که می‌خواستم را آموخته‌ام. دل بوسکه به من یاد داد چقدر باید به چیزهایی که باید نگران آنها باشیم توجه کنیم. از آنچلوتی هم چیزهایی در مورد اینکه یک تیم چه نوع فوتبالی بازی کند بهتر را یاد گرفته‌ام.»

گرانیت ژاکا در مورد خواسته‌های آلونسو از آنها گفته است :«مربی از ما می‌خواهد که توپ را در اختیار داشته باشیم، اما نه اینکه همیشه آن را از چپ به راست حرکت دهیم. ما باید به دنبال نفرات در جلوی زمین باشیم. وقتی سریع و با تعداد زیاد بازی کنیم، می‌توانیم گلزنی کنیم.»

سبکی که همه و همه عاشق آن می‌شوند. گواردیولا می‌گوید: «این تنها تیمی است که در همه رقابت‌ها شکست نخورده است، اما فقط این نیست، نحوه بازی آنها جذاب است.»

آنتونیو رودیگر، بازیکن رئال مادرید، اعتراف می‌کند: «من سبک او را دوست دارم، واقعا خوب و جذاب است.»

منبع : ورزش3

ارسال نظر

هشتگ‌های داغ

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار