| کد مطلب: ۱۱۰۸۶۰۴
لینک کوتاه کپی شد

فیورنتینا ۱-۲ میلان:

فرار روسونری برای نایب قهرمانی

میلان در بازی خارج از خانه مقابل فیورنتینا با نتیجه 2-1 برنده شد.

فرار روسونری برای نایب قهرمانی

به گزارش آرمان ملی آنلاین ، در بازی هفته سی‌ام سری A میلان امشب در بازی خارج از خانه به مصاف فیورنتینا رفت و در یک بازی پرفشار با نتیجه 2-1 برنده شد.

میلان این بازی را هجومی آغاز کرد و روی ارسال الساندرو فلورنزی به محوطه جریمه اولیویه ژیرو فرصت گلزنی داشت اما ضربه سر او در دقیقه یک خطرناک از بالای دروازه به بیرون رفت.

ژیرو در دقیقه 7 هم یک فرصت گلزنی دیگر به دست آورد اما تعلل او در ضربه زدن به توپ در محوطه جریمه باعث شد ضربه آرام او به راحتی در اختیار تراچیانو قرار بگیرد.

فشار میلان روی دروازه فیورنتینا در دقیقه 17 یک فرصت بی نظیر خلق کرد که ضربه سر خطرناک رافائل لیائو روی ارسال فلورنزی در دو مرحله به سختی سیو شد.

بازی با حملات میلان دنبال می‌شد که در دقیقه 27 فیورنتینا یک فرصت خوب به دست آورد اما پیش از اینکه آندره‌آ بلوتی موفق به ضربه زدن شود، مایک مانیان از دروازه خارج شد و این توپ را مهار کرد.

بازی در نیمه اول اغلب یکطرفه به سود تیم میهمان بود و آن‌ها پیش از اینکه نیمه با تساوی بدون گل به پایان برسد می‌توانستند در دقیقه 44 به گل برسند. لیائو می‌توانست دروازه فیورنتینا را از نزدیکی نقطه پنالتی باز کند اما ضربه او بی دقت به بیرون رفت.

نیمه دوم بازی هم تماشایی بود و هم با گل دنبال شد. فقط دو دقیقه از بازی گذشته بود که روبن لوفتوس-چیک موفق شد اولین گل میلان را به ثمر برساند. پس از پاس ساموئل چوکوئزه به محوطه جریمه، لیائو با پشت پای راست توپ را در نزدیکی محوطه جریمه به لوفتوس-چیک رساند که موفق شد با اشتباه بازیکن حریف در مهار توپ، با ضربه ساده دروازه را باز کند.

میلان در کسب برتری‌اش اقتدار زیادی نداشت و تنها 180 ثانیه پس از گل اول، گل تساوی را دریافت کرد. پس از مهار توپ فیکایو توموری به میانه میدان، توپ با یک ضربه سر به نزدیکی محوطه جریمه رسید که با پاس کوتاه در اختیار آلفرد دونکان قرار گرفت و آن موفق شد با ضربه پرقدرت پای چپ توپ را دور از دستان مانیان وارد دروازه کند.

بازی بعد از گل تساوی به اوج هیجان رسید و دو دقیقه بعد از گل میزبان، دومین گل میلان به ثمر رسید. تیانی ریندرز پس اینکه در میانه میدان کنترل توپ را در اختیار داشت متوجه فرار سریع لیائو شد و با پاس رو به جلو مهاجم پرتغالی را در موقعیت تک به تک قرار داد. او پس از ورود به محوطه جریمه موفق شد دروازه‌بان را هم از پیش رو بردارد و با ضربه ساده پای راست توپ را وارد دروازه کرد.

فلورنزی که در این بازی بیشتر سعی روی ارسال پاس گل داشت، پس از بلوکه شدن ضربه لیائو در نزدیکی محوطه جریمه با ضربه والی دروازه فیورنتینا را تهدید کرد که در دقیقه 61 دروازه‌بان به خوبی آن را مهار کرد.

سیو مانیان در دقیقه 64 موجب شد که ضربه سر خطرناک بلوتی وارد دروازه نشود و مانع از گل تساوی فیورنتینا شود. خروج مانیان در دقیقه 72 یک بار دیگر از گلزنی بازیکنان حریف جلوگیری کرد.

فیورنتینا تا لحظات پایانی بازی فشار را روی دروازه میلان حفظ کرد و به دنبال گل تساوی بود تا از این شکست فرار کند. در دقیقه 84 ارسال دونکان برای گلزنی به سمت بیراگی خطرناک بود که خروج به موقع مانیان موجب شد این توپ راهی به دروازه پیدا نکند.

میلان در نهایت موفق شد تا پایان وقت اضافه اختلاف را حفظ کند و در نهایت با کسب 3 امتیاز این بازی، 65 امتیازی شود و همچنان در رده دوم جای داشته باشد. فیورنتینا هم با 43 امتیاز در رده دهم قرار دارد. نکته جالب اینکه میلان با وجود یک بازی بیشتر نسبت به اینتر هنوز 11 امتیاز با صدر جدول فاصله دارد.

منبع : ورزش3

ارسال نظر

هشتگ‌های داغ

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار