| کد مطلب: ۱۱۰۷۳۶۸
لینک کوتاه کپی شد

این دو راهکار کلسترول خون شما را کاهش می دهد

اضافه وزن یا چاقی باعث افزایش کلسترول بد و کاهش کلسترول خوب می شود.

 این دو راهکار کلسترول خون شما را کاهش می دهد

به گزارش آرمان ملی آنلاین به نقل از خبر آنلاین؛ دسبک زندگی بی تحرک کلسترولHDL (کلسترول خوب) را کاهش می دهد. HDL کمتر به این معنی است که کلسترول خوب کمتری برای حذف کلسترول بد از شریان‌های شما وجود دارد. فعالیت بدنی مهم است. حداقل ۱۵۰ دقیقه ورزش هوازی با شدت متوسط در هفته برای کاهش کلسترول و فشار خون بالا کافی است. شما گزینه‌های زیادی از جمله پیاده روی سریع، شنا، دوچرخه سواری یا حتی کار در حیاط را پیش رو دارید.

ترک سیگار

سیگار کشیدن و استعمال دخانیات کلسترول HDL را کاهش می‌دهد. بدتر از آن، زمانی که فردی با سطح کلسترول نامطلوب سیگار می‌کشد، خطر ابتلا به بیماری عروق کرونر قلب افزایش می‌یابد. سیگارهمچنین خطر سایر عوامل خطر بیماری قلبی مانند فشار خون بالا و دیابت را افزایش می‌دهد. با ترک سیگار، افراد سیگاری می‌توانند کلسترول LDL خود را کاهش و سطح کلسترول HDL خود را افزایش دهند همچنین ترک سیگار می‌تواند به محافظت از شریان‌های آن‌ها کمک کند. افراد غیرسیگاری باید از قرار گرفتن در معرض دود سیگار خودداری کنند.

کاهش وزن

اضافه وزن یا چاقی باعث افزایش کلسترول بد و کاهش کلسترول خوب می شود اما کاهش وزن بین ۵ تا ۱۰ درصد می تواند به بهبود عدد کلسترول کمک کند همچنین متخصص مراقبت‌های بهداشتی می‌تواند به شما کمک کند تا به اهداف سلامتی خود از جمله حفظ کلسترول در سطوح سالم برسید. تصمیم‌گیری با تیم مراقبت‌های بهداشتی بهترین راه برای ایجاد یک برنامه درمانی است که بیشتر به آن پایبند خواهید بود.

 

ارسال نظر

هشتگ‌های داغ

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار