| کد مطلب: ۱۱۰۵۲۷۷
لینک کوتاه کپی شد

هوش مصنوعی مهندس نرم‌افزار شد

اولین مهندس نرم افزار هوش مصنوعی جهان می‌تواند ۱۰۰۰ تصمیم در لحظه بگیرد.

هوش مصنوعی مهندس نرم‌افزار شد

به گزارش آرمان ملی آ نلاین، هوش مصنوعی موسوم به «دوین» می‌تواند کل فرآیند توسعه نرم‌افزار را از ابتدا تا انتها اداره کند. ایسنا به نقل از آی‌ای نوشت: استارت‌آپ کُگنیشن(Cognition) یک استارت‌آپ فناوری هوش مصنوعی است که به تازگی از اولین هوش مصنوعی توسعه دهنده نرم‌افزار در جهان رونمایی کرده است. این مهندس نرم‌افزار کاملا مستقل که دِوین نام دارد، قرار است این صنعت را برای همیشه تغییر دهد. کُگنیشن در روز ۱۲ مارس از «دوین» رونمایی کرد

این استارت‌آپ با افتخار اعلام کرده است که دوین یک هم تیمی خستگی ناپذیر و ماهر است که آماده است تا در کنار شما کار کند یا به طور مستقل وظایفی را برای شما انجام دهد. با دوین، مهندسان می‌توانند روی مشکلات جالب‌تری تمرکز کنند و تیم‌های مهندسی می‌توانند برای اهداف بلندپروازانه‌تری تلاش کنند.

«دوین» به تعدادی دیگر از دستیاران مهندسی نرم‌افزار هوش مصنوعی، از جمله Github Copilot و مدل‌های زبانی بزرگ مانند چت‌جی‌پی‌تی، بارد شرکت گوگل و دیگران می‌پیوندد.

«دوین» اولین در نوع خود است

ادعا می‌شود که «دوین» می‌تواند کد اولیه را بنویسد، اشکالات را بررسی کند، اصلاحات ایجاد کند، و حتی پروژه‌ها را روی پلتفرم‌هایی مانند آپ وورک(Upwork) مدیریت کند. با استفاده از آن، مهندسان اکنون یک کارمند تمام عیار هوش مصنوعی برای پروژه‌های خود در دسترس خواهند داشت.

دوین در حال حاضر برای عموم در دسترس نیست و دسترسی آن تنها به کاربران منتخب اعطا شده است. با این حال، برخی از افراد خوش شانس، مانند اشلی ونس از بلومبرگ، تجربه خود را در استفاده از این محصول ثبت کردند.

کاربران می‌توانند یک درخواست را در رابط کاربری این هوش مصنوعی که به سبک چت‌بات‌ها ایجاد شده است، تایپ کنند و مهندس نرم افزار هوش مصنوعی آن را از آنجا دریافت خواهد کرد.

سپس، این هوش مصنوعی پروژه را با استفاده از ابزارهای توسعه‌دهنده خود، درست مانند یک انسان، آغاز می‌کند. کد خود را می‌نویسد، هرگونه مشکلی را برطرف می‌کند، آزمایش می‌کند و پیشرفت خود را در لحظه گزارش می‌دهد و به کاربر این امکان را می‌دهد که همه چیز را در حین کار پیگیری کند و مراقب هر مورد نامطلوب باشد.

اگر چیزی برای کاربر نادرست به نظر برسد، می‌تواند وارد رابط چت‌بات شده و به هوش مصنوعی دستور دهد تا تغییرات لازم را انجام دهد.

رهایی انسان برای خلاقیت بیشتر

این هوش مصنوعی به گروه‌های مهندسی اجازه می‌دهد تا برخی از وظایف خود را به هوش مصنوعی واگذار و روی پروژه‌های ‌نوآورانه‌تری که به هوش انسانی نیاز دارند تمرکز کنند.

 

ارسال نظر

هشتگ‌های داغ

آخرین اخبار

پربازدیدترین اخبار